PIC e kamera bağlamak?

Başlatan sigmoid, 28 Nisan 2008, 22:44:00

sigmoid

Bitirme projemde kullanmak üzere, dsPIC e resim aktarmak için kullanabileceğim kamera arıyorum. nasıl bir sistemle bunu çözebilirim. Arada pc olmayacak.

sigmoid

o sayfayı daha önce okudum.

Ezonics EZCam USB II Webcam i piyasada bulabilirmiyim veya OV6620 sensörünü?
piyasada bulabileceğim bir kamera sistemi ile çözüm arıyorum. ucuz analog çıkış veren kameralar ile görüntü almak mümkünmüdür?

controller

http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=227&Itemid=57

bu adresde avr ile yapılmış bir örnek var. siemens s65 telefonunun lcd ve kamerası kullanılmış. telefon tamircilerinden eski bir s65 alarak bunu pic e uyarlayabilirsin.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

iyonosfer

Ucuz analog çıkış veren kameralarla görüntü alabilirsin ama ekstra video encoder chip kullanman gerekir, hem pahalı hem de zor bir yöntem olur. En iyisi dijital çıkış veren bir CMOS sensör kullanmak. DSP'li (kamera dsp si) bir kameranın dijital çıkışını kullanarakta yapılabilir belki , analog kameraların hemen hemen hepsinde DSP kullanılıyor artık.
Blog Sayfam: www.teknobakis.com

sigmoid

Alıntı yapılan: "controller"http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=227&Itemid=57

bu adresde avr ile yapılmış bir örnek var. siemens s65 telefonunun lcd ve kamerası kullanılmış. telefon tamircilerinden eski bir s65 alarak bunu pic e uyarlayabilirsin.

güzel siteymiş. Sitedeki diğer projelerde çok hoş. sağol.

Alıntı yapılan: "iyonosfer"Ucuz analog çıkış veren kameralarla görüntü alabilirsin ama ekstra video encoder chip kullanman gerekir, hem pahalı hem de zor bir yöntem olur. En iyisi dijital çıkış veren bir CMOS sensör kullanmak. DSP'li (kamera dsp si) bir kameranın dijital çıkışını kullanarakta yapılabilir belki , analog kameraların hemen hemen hepsinde DSP kullanılıyor artık.

30 liraya satılan ufak kameralardan mı diyorsun. video encoderden kastının ne olduğunu tam analayamadım.

Aklıma ilk gelen 1881 entegresi ile yatay ve dikey senkronlarını yakalayıp , adc ile alabildiğim kadar sample almak. Sonucta beyazken 1v siyahken 0v okumam gerekiyor. Ara değerlerde gri tonlama olarak kabul ederim diye düşünüyorum. Renkli olmasına ihtiyacım yok.