SMS / GPRS İle Araç Takip Güvenlik Sistemi

Başlatan armys2000, 21 Mayıs 2008, 23:56:13

armys2000

http://rapidshare.com/files/225033888/AGS5V1_DEPO.rar

içerisinde orcad pcb ve şematik ayrıca protokolü var ve ayrıca setup programı var umarım bunlar şimdilik yardımcı olur. ne yapacağınızı tam olarak söyleseydiniz ona göre yardımcı olmam daha kolay olurdu. kaynak kod zaten mevcut burda da ilgili dokümanlar var benden bu kadar hocam.

eistain_54

üstat ellerine sağlık allah bilir ya nasıl mutlu ettiniz beni hemen şimdi bakıcam ynlız benm projenin ayrıntılarını  size aktarmak isterim e-posta adresinizi verseniz burda özet geçmek gerekirse konusu bi aracın otomasyonu ile ilgili araç gps den aldığı konum bilgileriyle kullanıcın belirttiği adrese yönelecek temelde bir araç var kullanıcı araca gideceği adresi giriyor (koordinat cinsinden değil norma açık adres tanımlamasıyla) ve araç gps ile tanımlanan adrese yoldaki engelleri (engelden kasıt trafiktir)kendi programıyla aşarak(programdan kasıt aracn otomatikleştirilmesi için gerekn devre tasarımı ve diğer çalışmalardır)istenilen noktaya ulaşır burda takıldığım nokta araç işlemcisi ile pgs rota bilgilerini nasıl birlişetirebilirim bunları bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba bu arada gps den kastım navigasyon tarzı bir (ismini tam bilmiyorum yani gps de olabilir navigasyonda amaç koordinattan ziyade görsel haritayla işlemci arasındaki iletişim) sistem yardımcı olabilirmisiniz acaba
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

armys2000

Hocam burdaki sistem sadec takip ve güvenlik sistemi. size sadece bir nebze yardımcı olur ve fikir verir. Benim size tavsiyem Eskilerden birtane Pocket PC alıp ona gps bağlayıp ve tom tom ( başkasıda olabilir ben tomtondan memnun kaldım) yazılımını yükleyip çalıştırmanızdır. Veya yine aynı Pocket Pc ye kendiniz navigasyon yazılımı yazıp çalıştırmanızdır ki bu biraz uğraştırıcı çünkü siz adres girip gitmesini istiyorsunuz. Burda işin içerisine Vektör harita giriyor yani anlayacağınız biraz çetrefilli. haritacılık konusundaki bilgil düzeyinizi bilmediğim için böyle yazdım umarım yanlış anlamazsınız. Visual Net de Pocket Pc cihazları için geliştirme seti mevcut. yapmanız gereken Pocket Pc nize gps i bağlayıp yazılımını inşaa etmeniz. Neyse umarım gönderdiğim bilgiler yardımcı olur size. Görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın

BenC

ŞEHİT KANIYLA ALINMIŞ BU GÜZELİM VATANIN TOPRAKLARI KARIŞ KARIŞ SATILIYOR!!  VATAN HAİNİ OLMA!!

fatihkuzucu

Merhaba dosya süresi bitmiş. 4shared a atma imkanı olurmu ?
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

parametre

parametre

Alıntı yapılan: "armys2000"http://rapidshare.com/files/225033888/AGS5V1_DEPO.rar

içerisinde orcad pcb ve şematik ayrıca protokolü var ve ayrıca setup programı var umarım bunlar şimdilik yardımcı olur. ne yapacağınızı tam olarak söyleseydiniz ona göre yardımcı olmam daha kolay olurdu. kaynak kod zaten mevcut burda da ilgili dokümanlar var benden bu kadar hocam.

selam uzaktan aracı kontrol alarak sistemi yonlendirmek istiyorum ne gibi diyeceksiniz aracı uzaktan durdurmak oradaki enyakın polis karakolunu arayarak aracın plakasını vererek bu aracı durdurmasını istemek icerideki kişinin fotografını cekmek bunun gibi çok değişik kontrolleri saglamak istiyorum
ilgilenirseniz mailim doktor_taner_izmit@hotmail.com

ihsan6941

arkadaşlar rapid linki bozuk yenileme imkanı varmı? 

teşekkürler.

ihsan6941

parametre

eistain_54

Alıntı yapılan: armys2000 - 24 Nisan 2009, 09:04:54
Hocam burdaki sistem sadec takip ve güvenlik sistemi. size sadece bir nebze yardımcı olur ve fikir verir. Benim size tavsiyem Eskilerden birtane Pocket PC alıp ona gps bağlayıp ve tom tom ( başkasıda olabilir ben tomtondan memnun kaldım) yazılımını yükleyip çalıştırmanızdır. Veya yine aynı Pocket Pc ye kendiniz navigasyon yazılımı yazıp çalıştırmanızdır ki bu biraz uğraştırıcı çünkü siz adres girip gitmesini istiyorsunuz. Burda işin içerisine Vektör harita giriyor yani anlayacağınız biraz çetrefilli. haritacılık konusundaki bilgil düzeyinizi bilmediğim için böyle yazdım umarım yanlış anlamazsınız. Visual Net de Pocket Pc cihazları için geliştirme seti mevcut. yapmanız gereken Pocket Pc nize gps i bağlayıp yazılımını inşaa etmeniz. Neyse umarım gönderdiğim bilgiler yardımcı olur size. Görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın
Sevgili kardeşim.Yine ben. ;)Bugün yine burdayım ancak biraz daha bilgili olarak :).Şimdi benim sormak istediğim bir şey var ancak sen halen buralardamısın bilemiyorum.Eğer burdaysan ;tom tom yazılımından bahsetmişsin o yazılım nedir acaba?Bir navigasyon yazılımımı.Pocket PC dediğinde sanırım mikroişlemci kitleri var.Hani şu Powarm.com da olandan.?Eğer farklı bir şey ise bana örnekle yardımcı olurmusun?Teşekkürler...
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!