Phoenix Mode

Başlatan james, 31 Ekim 2003, 23:38:55

james

smart kart programlayıcılarda eproma phoenix mode da yazılıyor.bu mode da neler olup bittiğini bilenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim
ARAMIYORUM , BULUYORUM

mmengi

Alıntı yapılan: "james"smart kart programlayıcılarda eproma phoenix mode da yazılıyor.bu mode da neler olup bittiğini bilenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim

dostum bu phoenix programmer ın ne işe yaradığını anlayabildin mi? silvercard bu programlayıcı ile programlanırmı acaba?

fsan

Alıntı Yapdostum bu phoenix programmer ın ne işe yaradığını anlayabildin mi?

Gold Wafer kartlar daki eeprom bilgilerini okuyup yazmak  ve  GSM Sim kartlari  kopyalamak :)

james

phoenix programmer dediğin vp30 mu bilmiyorum ama ben phoenix modedan bahsetmiştim.programlayıcılar kartların içindeki eepromlara bu modda yazıyorlar.yani loader yüklüyolar.silver carda yazmakta extra bir atraksiyon gerekmiyor.o yüzden mutlaka dediğin programlayıcı programlıyodur.
ARAMIYORUM , BULUYORUM

fsan

Alıntı YapThe Phoenix control is made in Visual Basic 6 and can be included in your VB-application by chosing "Add User Control" on the Project menu.
This will allow you to send commands to any ISO7816 Smartcard from within VB doing the Bit-Wise Invert for you, ATR etc etc.
@james
hayir vp30 değil kardes, yukarida phoenix ile ilgili VB source code ve bazi bilgiler var bilmem isine yararmi.
Ben bir phoenix interface ile bir gw kart üzerinde denedim karttan birseyler okuyor ama acaba ne? :)
Alıntı Yapyani loader yüklüyolar
evet bunu bende biliyorum cünkü eepromun pinleri dogrudan pic'e bagli o yüzden.

james

ben loader yazdım.pice seri gönderiyorum picde eeproma gönderiyor.phoenix mod dedikleri bu işte.verdiğin linkte işime yarayabilir...
ARAMIYORUM , BULUYORUM

mmengi

arkadaşlar simle phoenix isimli bir programlayıcı yaptım ama silver kartları okutamadım programlayıcı üzerindeki led okuma ve programlama sırasında yanıyor ama hiç bir şey okuyamıyor şeması altta bu devre sizce iş görürmü?

james

dostum bu devreyle kartın içindeki 24c64ü okutabilirsin ama picin program memorisini ve data memorisini okutamassın.çünkü rb6 ya sabit bir clock darbesi sadece phoenix mode verilir.
ARAMIYORUM , BULUYORUM

mmengi

anladığım kadarıyla phoenix mod da external eproma ulaşılıyor bunuda 3.57 mhz lik saat darbeleriyle yapıyorlar. Pic e ulaşmak içinde 6 mhz mi kullanılıyor? buradaki kristali 6mhz ile değiştirsem pic e ulaşabilirmiyim?

fsan

kardes,  phoenix pice bagli eeprom ile temas kurmak icin.
(bu pice yerlestirilen loader.hex sayesinde oluyor)
pici okutup yazdirmak icin genelde senin verdigin semaya benzeyen ama birkac switch/components eklenmis baska semalar olacak onlari arastirdinmi?
wafer/smart card programmer deniyor bunlara sanirsam.

(ben GW-kartlari okutup yazdirmak icin yaptigim devrede sadece birtane 3.57 MHZ xtal kullaniyorum)

james

dostum pici okuyup yazman için pice komut göndermen gerekiyor.bunun için harici bir osilatöre ihtiyacın yok.clock yani rb6 ucunu, rb7 ye data yazdığında  high to low veya low to high yapıyorsun.istersen programming specleri bir incele bunlar orda detaylı bi şekilde anlatılıyor
ARAMIYORUM , BULUYORUM

mmengi

james dostum haklısın ya osilatöre gerek yok kafam duman oldu şu smartcard lar yüzünden bildiğimide unuttum.