Vista aktivasyon problemi.

Başlatan Logan, 12 Haziran 2008, 15:59:46

Logan

Merhaba arkadaşlar. Bundan bir önceki mesajımda bahsettiğim gibi Vista'nın SP1 yaması ile güncelleştirmelerini yaptım. Vista Ultimate'nin ek özellikleri olan Dreamscene-Sound effect-Bit locker-Hold'em programlarını güncelleştirme dosyalarına dahil ettim ve olan oldu. Bilgisayarı açtığımda ekranda "Windows'un etkinleştirme açığını kullanan bir program bulundu" şeklinde bir uyarı geldi. O saate kadar lisanslı olan windows'um 15 gün süreli olarak beta versiyona döndü. Ne kadar kürek varsa kullandım hemen hemen herşeyi denedim ama nafile. Yardımlarınızı bekliyorum, hepinize iyi çalışmalar...
İmza.

ilker_32

Merhaba,

Hocam aşağıdaki linkte ultimate ile ilgili bir aktivasyon işlevi olması gerek. Uzun zaman önce vista ultimate'nin CD'sini okuldan almıştım. Kurdum aktivasyon istemişti. Sonradan okuldan bana linkteki dosyayı verdiler. Bende tam alamıyorum sen bakarsan kullandığın için daha iyi anlarsın.

Eğer mesajı yanlış anlamışsam ve yanlış bir sorunun cevabını verdiysem özür dilerim. Saat çok geç ve biraz rahatsızım.

http://www.dosyaupload.net/download.php?file=214Vista%20OEM%20Crack%20(activate%20windows.%20no%20timerstop%20crap).rar

KAZIMUGUR

Bu tip şeyler için >>> BAKINIZ

Vista kurulumdan sonra sp1 yüklemeyin.Bırakın kendisi updateleri yapsın.
aktivasyondan sonra sp1 yüklendiğinde çalışan sistemde var çalışmayanda.Otomatik updatelerde kurulacak dosyalara göz atın,orijinal ürün doğrulama olanları rededin.Yoksa mesela office hapı yutar.Bir çok açıp kapanmadan sonra son olarak sp1 yükleyeceğini söyler ve bir kabul onayı ister.Kabul ederseniz kalan için 60-70 mb lık sp1 i yükler ve kurar ve genel olarak ilk aktivasyonunuz çalışır.
Sp1 paketi olarak kurulum hem çok sürüyor hemde bazı şeyleri bozuyor,yeniden aktive etsenizde...

Logan

Sanırım bugün akşam saatleri problemi çözdüm, fakat mesai bitimine denk geldiği için cevap yazamadım. ilker_32'nin yollamış olduğu aktivasyon programı, diğer programlar ile hemen hemen aynı işlemi yapıyor. Vista'nın OEM açığını kullanarak HP-Dell-Asus gibi firmaların bilgisayarlarıymış gibi göstererek seri numarasını yutturuyor. Zannedersem SP1 yamasını kurup en son güncelleştirmeleri yüklediğim zaman daha önce Asus ile kurmuş olduğum OEM driveri bloke edip, herhangi bir şekilde çalışmasını engelledi. İlker_32'nin yolladığı dosyada ise HP ile aktive etmiş ve bu yöntem bütün eklenti programları ile birlikte vistanın sorunsuz çalışmasını sağladı. Fakat başka sistemlerde aynı sonucu verir mi bilemiyorum...
İmza.