1 GB flsh diskleriniz 2 GB yapılır

Başlatan sezgin05, 13 Haziran 2008, 14:40:44

sezgin05

http://rapidshare.com/files/122135840/SDFix2G.rar.html

Bu program 1  Gb flash  diskleri 2 Gb olarak kullanmanızı sağlar. Birkaç değişik flash da denenmiştir.
Ustalar bu olyın nasıl olduğunu anlatırsa seviniriz..:)

Logan

Ben 1 ay önce aynı işi yapan bir program indirdim. Seninde bahsettiğin gibi 1 gb kapasiteyi 2 katına çıkarıyor fakat dosya kopyalamaya çalıştığınız zaman parametre hatası veriyor. Aynı şekilde 1.5 gb boyutunda bir dosya kopyalamayı denedin mi acaba?
İmza.

atioky_216

ben de onu diyecektim...cok yavas içine kopyalıyor deniyorum daha ama ben ce olay söyle....
   Bu bir çeşit program yukluyor(format atınca gittigine gore)..
flash bellek ise içine bir sey attıgımız zaman programdaki paremetrelere gore dosyayı kaydediyor.Bu fikre matlab ile kapıldım bir dosya örnegin muzik dosyasını platforma attıgımız da matris degerlerini yazıyordu yani biz nu kaydetsek müzik diyelim5 mb dosya oluyor 5 kb ama  matlab ne biçim yer kaplıyor..Bu mantıkta bir şey olması ihtimal ben ce..

atioky_216

program fosan cıktı :evil:   gorunuste 1,94 gb  oldu ama içine 1 gb den sonra  birşeyler atmaya  calısınca parametre hatalı diyor namussuz :lol: ....

o kadar sevinmiştim benim miladi 1gb mp3 vardı 2 gb olacaktı ama nafile :cry:

bayelektronik

öyle saçmalıklara kapılmanın zaten mantığı olmaz.biliyoruz ki hafıza denen şey birtakım veri hücrelerinden oluşur bu hücreler ise bildiğimiz transistör gibi elemanlardan yapılır.yani bir programın bu küçük hücreleri artırma olanağı nasıl olabilir ki!

ilker_32

Belleği artırmak bu tarz programla olacak bir iş değil. Bellek artmaz fakat belleğin içine bir program atılabilir. Bizim belleğe attığımız dosyaların boyutunu küçülterek(.rar'lamadan) yer kazanabilir. Böylece Mp3 çalarlarda sorun yaşanmaz. Ancak bu şekilde birşey olabilir. Fakat böyle bir sistem varmı bilemem. Zaten bu işleride winrar, winzip gibi programlar yapıyor.

Neyse sanal alemle fazla uğraşmayalım.  :lol:

mikrocu

ARKADAŞLAR BU KONUYU KAPATALIM, BU DONANIMSAL BİR OLAY YAZILIMLA SADECE SIKIŞTIRMA FORMADI DEĞİŞTİRLEREK YER ARTIRILABİLİNİR ODA RİSKLİ : GÜVENİRLİĞİ TARTIŞILIR...

Donanım gerektiren bir süreç...

sezgin05

Mesaj başlığınıdada dediğim gibi bizzat denediğim bir program.Siz ne düşünürseniz düşünün ama denemeden yanıltıvı cevaplar yazmayın.Yada düzgün deneyin.
Neden sadece 1Gb flash dedim 2 Gb flashlarda denedim olmadı.! Gb 3-4 farklı markada denedim ve dosya yükledim sonun akadar doldurdum ve sorun yok.Sadece Toshiba U3 flashda parametre hatası verdi onunda sebebi tek parça 1.47Gb dosya olduğu için dosyayı parçalayarak yüklediğimde ondada sorun olmadı..
Daha önce tartışılmıştı.Kurtarma programları nasıl oluyorda 10Gb lık bir HDD den 15 Gb veri kurtarıyor bunu açıklayamdık daha tam olarak... :lol:

muat

sandisk micro cruzer 1gb usb bellek ile denedim.
1gbtan sonra paremetre hatalı uyarısı aldım :)