Mach3 prosunun gizli kalmış mükemmel özelliği(mutlaka b

Başlatan ugurtelefon, 14 Haziran 2008, 13:26:03

ugurtelefon

hergün boş kaldıkça internette geziyorum.
mach3 programının sitesinde acaba nasıl rs 232den çalışır diye göz atarken,hiç ummadığım bir özellikle karşılaştım.
biz hep programın lpt ve hız ayarlarıyla uğraşıyorduk.halbuki daha güzel bir özellik varmış

en üstte Wizard diye bir segme var.orayı tıklıyorsunuz,karşınıza bir pencere açılıyor.bu penceren seçim yapıp RUN tıklıyorsunuz.

seçenekler arasında yazı yazmaktan tutunda ,daire çizmeye,dişli yapmaya ve aklıma gelmeyen bir çok minik program listesi var.

ben test amaçlı yazı yazma,engraving kısmını seçtim.
karşınıza bir klavye çıkıyor.oradan yazmak istediğiniz yazıyı yazıp,Z ekseninin ne kadar - noktasına ineceğini,yazının fontunu,kalınlığını,harfler arası uzaklığı,boyunu,X-Y eksenindeki konumunu,açısını falan ayarlayıp,
Write tuşuna basınca bu yazıyı G-koda çeviriyor.
start deyip kesimi yapıyorsunuz.

minik minik 25-30 kadar cad-cam programı.biraz sizde kurcalayın bakalım neler bulacaksınız.

sakın '' aaa zaten ben biliyordum'' diyen arkadaş mesaj yazmasın,madem bilen vardı bizi ne diye bu kadar zamandır duvarlara tırmandırdı cad-cam öğrenmek için :cry:

erkmenliharun

tşk dostum bu özelliğini öğrendiğim ğüzel oldu vede haklısın

KAZIMUGUR

Bir programı kullanmak için önce help dosyalarına bak.Kulağına küpe olsun.Yoksa devam edersin tırmalamaya.

Mach3 ün yeni versiyonu LazyCam İle beraber geliyor.
LazyCam de neki diyorsan önceleri verilmiş ama "bissürü yazı ,arasından arayıp bulmak zor onun için yeni başlık açalım" diye itham edilen yazıları araştırmalısın.
Neyse seni fazla yormayalım :

http://www.machsupport.com/documentation.php