İnject yazıcı ile pcb basmak.???

Başlatan Adnankaplan, 14 Haziran 2008, 21:13:42

Adnankaplan

Arkadaslar picproje e-dergide bahsedilen inject yazıcı ile pcb yapımını farklı bir yazıcıyı modifiye ederek kısmen yapmayı basardım fakat bu konuda fikri ya da bilgisi olan arkadaslara sormak istedigim birsey var.Yazıcı uzerindeki kartus sonradan doldurma yaptıgım baskılarda pcb uzerindeki murekkebin yuzeyin saydam olması nedeni ile dagıldıgını ve hatların duzgun cıkmadıgını gordum.Acaba diyorum yeni bir kartus alsam aynı durumla karsılasırmıyım malum bir kartus 25$ ya da onereceginiz farklı bir metod var mı.İlginize simdiden teşekkürler...

Klein

özel  mürekkep kullanmazsan , yeni mürekkep kullansan da olacak şey aynı. Endüstride kullanılan , plastik gıda kutularının markalanmasında kullanılan mürekkep belki iş görebilir. ama mürekkebin yoğunluğunu görmeden birşey söylemek zor. Başka bir çözüm ise , baskıdan önce kartı ısıtmak olabilir. Mürekkep karta düşer düşmez kuruyacağı için dağılacak zamanı olmayabilir.

arslan74

Merhaba,

İnternet senin çalışmana benzer bir uygulamayı bende görmüştüm. Epson marka yazıcı modifiye ederek doğrudan PCB nin üzerine baskı yapiyordu. Ancak okuduğum kadaryıla Epsonun bu işler için üretilmiş özel mükrepli kartuşları var. Bu mürekkep suda dağılmiyor, dolaysıyla aside attiğinizda mürekkep dağılmadığı için cok rahat PCB üretimide kullanabiliyorsunuz.

Linkini tekrar bulursam yazarım.

Selamlar

tayyar

Net üzerinde araştırırsanız kartı yazıcıya sokamdan önce bir ön ısıtma yapılıyor kart belirli bir sıcaklıga getirildikten sonra yazıcıya yerleştiriliyor. yazıcıda iş bittikten sonra tekrar ısıtmaya sokularak mürekkebin tamamen donması sağlanıyor.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

olumyolu549

arkadaşlar pcb yapımı için böle bişi arıyordum acaba tam olarak arkadaş yaptığı yazıcıyı marka model ve bütün özelliklerini buraya yükleyebilir mi nasıl bir ytazını alıcaz ve modifiyede neler olacak bu malzemeleri kaç tl ye enreden nasıl ulaşabilirim.
www.eprojemarket.com ELEKTRONİK PROJE,KABLO KONNEKTÖR,ADETLİ TH DİZGİ