pir sensor

Başlatan selvi, 18 Haziran 2008, 09:42:03

selvi

pyroelectric sensor istanbul'da bulabilirmiyim.bana dar acili mesafesi 20m civarinda olan sensor gerekli.yada kac metrelik pir sensorler var.bunlarin gun isigina ve hava degisim kosullarina karsi duyarliklari nasil.cunku  ir ile deneme yaptim.mesafe iyiydi.ama kendi kendine tetikleme durumu cikiyor.
Yaşam anlamlandırıldıkça kutsaldır....

elektronik

karaköyde bolca bulabilirsin

timpati

piyasada hazır satılan PIR dedektörlere (sensor değil, bitmiş cihaz) için 12-15m mesafe biçiliyor. açıyı belirleyense cihazın kutu penceresi ve önündeki lens. üzerlerinde gece-gündüz ayarları da var.
why mr. anderson, why ?

mustafa_cmbz

hazır pır sensörü isterseniz http://www.kozaguvenlik.com.tr/ 'ten edinebilirisniz çok saglam bir firma bizim şirket oradan alışveriş yapıyor...elimde satmakta oldukları 2-3 tane pır sensöründen var içinde pır için özel bir entegre ve birde micro işlmecisi var çok kaliteli ürün..

selvi

elimde 3 adet futurlec sitesinde alinmis 3 tane pir modul var.genis acili.ben siyah bantla aciyi biraz daraltim.fakat disarda denedigimde mesafe en fazla 3m oluyor.normalde sitesinde 7m deniliyor.pir dedektorlerin dis ortamda etkilenme duzeyi nedir.benim aldigim hazir sistem.ben sadece besleme verdim.ve cikisi 3.3v . 100ohm ve led bagladim denedim.mesafe bayagi dusuk.serin ortamda ve icerde daha saglikli gozukuyor.birde bu hazir sistemlerde cikis verdiginde 12sn kadar led sonmuyor.ben bunu nasil degistirebilirim.

mustafa_cmbz

selvi hocam sensörün özelliklerini içeren bir link vs. verebilirmisin?....birde sizinki si rf mi yoksa normal kablolumu?

selvi

http://www.futurlec.com/PIR_Module_B.shtml
link yukardadir.normal kablolu bir sistem.ayriyeten gece  pir modulunu denedim.baktim kendi kendine cikis veriyor.disarda denedim.bende dis ortamda kullanmak istiyorum.
 onceden ir kullanmistim.bayagi uzun bir sure ugrastim.kendi kendine cikis vermesini gideremedim.pir modulunu kullandim kendi kendine cikis vermesi ir'a gore daha fazli.pir sistemlerinde kendi kendine cikis vrmesinin onune gecilebiir mi?cevre kosullarinda etkilenmeyen pir sensorler var mi?
sizin onceden vermis oldugunuz linki inceledim.