yeni notebook için tavsiye?

Başlatan mech, 19 Haziran 2008, 14:28:35

mech

Meraba Arkadaşlar. Ben yeni bir notebook almak istiyorum. Ama benim için en önemli sorun hız. Mesela Proteus ISIS'ta çalışırken AMD Athlon 1GHz'lik laptop'ımda kayan yazı tam çalışamıyor. İlginçtir ki Celeron 3.5Ghz'lik masaüstü bilgisayar da da aynı şekilde CPU %100'e vuruyor Real Time'la alaksız bir şekilde(0.036263sn... gibi)çalışıyor.
 İkinci en büyük ihtiyaç uzun pil ömrü, üçüncüsü sessiz çalışma

AMD mi yoksa Intel Core duo işlemcili almak konusunda kararsızım.
AMD 64 bit ama Intel Core'un da 64 bit olanları çıkmış.
   Bir de Windows Vista'da XP'de çalışan programlarda sorun çıkıyor mu? Mesela Proteus, Picbasic Proton gibi...Evet arkadaşlar söz sizin.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

files

prroteusta hızla ilgili bi rarkadaşa yardımcı olmuştum.  Arge faaliyetlerimi dandik adi bir notbukla yapıyorum. sorun çıkmıyor. size de tavsiye ederim. konu:
https://www.picproje.org/index.php/topic,20863&highlight=

F493

selam;

http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1296.0074

Ben bu pc yi aldım,bu siteden ve oldukça memnunum.

2 günde geldi ve kargo ücretsiz ,

dell pc ler sessiz çalışması ile ünlüdür ve polonya  üretim yeri ..

Diger sitelerde veya magazalarda bu fiyata bulamadım  .

Bir sitede 1650 ytl ,digerinde 1400 vb..  

Özellik olarakta süper  ,protel,Visual studio vb..  Xp çalıyor şuan bende vista ile geldi.

DELL  tek geçerim.

inceleyin derim.

Esen kalın

mustafa_cmbz

güzel makinaymış..bende bir tanıdıktan beko marka  pc aldım..1 haftalık pc idi yanında visita basic kurtarma cd'si felan vermişler ilk başlarda visitaya alışamamıştım ama daha sonraları alıştım fakat areste çizim yaparken arka fondaki noktaların bazı bölümleri çıkmıyor artık neyden kaynaklanıyorsa bilemiyorum.. ama proton-pic basic pro-micro cod studio-isis çok güzel çalışıyor herhangi bir sorun yok fakat areste dediğim gibi ufak bir sorun var pc çift çekidek ama ekran kartından kaynaklanıyor galiba....