Reflektörlü sensörlerde hassasiyet.

Başlatan ayhani, 26 Haziran 2008, 19:33:58

ayhani

Arkadaşlar kablosuz kronometre projemde sick marka silindirik, reflektörlü sensör kullandım sensörlerin önünden hızlı geçince sensörler algılama yapmıyor. Sensörlerin hassasiyetini nasıl arttırabiliriz.

sensörde bir + - çıkış ve birde ne işe yaradığını bilmediğim beyaz bir kablo var. Bu beyaz kablo ne işe yarıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

prof_81

Alıntı yapılan: "ayhani"Arkadaşlar kablosuz kronometre projemde sick marka silindirik, reflektörlü sensör kullandım sensörlerin önünden hızlı geçince sensörler algılama yapmıyor. Sensörlerin hassasiyetini nasıl arttırabiliriz.

sensörde bir + - çıkış ve birde ne işe yaradığını bilmediğim beyaz bir kablo var. Bu beyaz kablo ne işe yarıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

sensörde 3 çıkış vardır + - birde sinyal çıkışı reflektör ile sensör arasına bir cisim girerse sinyal ucunda gerilim oluşur işyerinde çok miktarda var benim ölçümlerimde reflektör ile sensör ucu arasına cisim koydugumda 24 voltluk bir gerilim gözlemledim kolay gelsin... umarım yardımcı olabilmişimdir.

emrahmrcn

sensörün cevap hızı yeterli olmayabilir yada ölçüm yapan cihazın
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK