Reflektörlü sensörlerde hassasiyet nasıl ayarlanır

Başlatan ayhani, 26 Haziran 2008, 20:04:26

ayhani

Arkadaşlar kablosuz kronometre projemde sick marka silindirik, reflektörlü sensör kullandım sensörlerin önünden hızlı geçince sensörler algılama yapmıyor. Sensörlerin hassasiyetini nasıl arttırabiliriz.

sensörde bir + - çıkış ve birde ne işe yaradığını bilmediğim beyaz bir kablo var. Bu beyaz kablo ne işe yarıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

mucitotomasyon

hassasiyet derken algılabilecegi mesafeyi diyorsun her halde  yada gercekten hassasiyetini diyorsan sen sörün hassasiyetini  arttırmamız gibi bir durum yok o sekilde istiyorsan gercekten biraz karmasık iş kendinde yapabilirsin ama ne kadar  verim alırsın o tartısılır

ayhani

Mesafeyi demiyorum. Önünden geçen cismi algılama hızını diyorum. Az önce www.sick.com'dan datasheetini buldum. saniyede 250 cisim gösteriyor ama ben önünden hızlı geçince algılamıyor. Birde boştaki beyaz kablonun ne olduğunu biraz çözdüm bu kabloyu + uca bağlayınca aydınlıkta nötre bağlayınca karanlıkta daha iyi çalışıyor galiba.
Daha detaylı bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Saygılar

NOT: Sitedeki hatadan dolayı aynı konuyu birkaçkez açmışım. Adminler silerse memnun olurum.

ayhani

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Şöyleki beyaz kablo boşta iken önünden cisim geçtiğinde çıkış veriyordu fakat hızlı geçen cisimleri görmüyor. beyaz kabloyu eksiye bağlayınca sensör tam ters çalışıyor yani sürekli çıkış veriyor önünden cisim ne kadar hızlı geçerse geçsin  çıkışı kesiyor.