tekrar bilgi rs485 haberleşme

Başlatan mavi, 03 Temmuz 2008, 12:18:06

mavi

Arkadaşalar bazen ara ara  rs485 için kaynak soruyorlar internette bir siteden indirdiğim sayfayı pdf olarak rapide koydum rs485 i kısa ve iyi bir şekilde anlatıyor içindeki bilgileri ben kullandım. ve cat5e kablo ve 75176 entegresi ile 1.8 km ye kadar bu bağlantının çalıştığını gördüm...İhtiyacı olan olursa diye paylaştım....

http://rapidshare.com/files/126268740/rs485.pdf
Telecommander Monster Of Network

alayli

Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

OG

@alayli kardeşim, kendi uygulamamdan örnek vereyim, iyi kablo ile 250.000baud 500 metre, belki soruna cevap olur.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

bymrz

Alıntı yapılan: OG - 14 Nisan 2010, 12:42:17
@alayli kardeşim, kendi uygulamamdan örnek vereyim, iyi kablo ile 250.000baud 500 metre, belki soruna cevap olur.

OG hocam sende DMX sistemi için kullandın sanırım. Ben de bu metrajlarda kullanıyorum şu an sıkıntı yok. Lakin kullandığım kablo, aluminyum blendajlı, aluminyum folyolu ve içerisindeki ilekenler sarmal şeklinde. Böyle bir kabloda sorun olmuyor yani.. Böyle sistemlerde kullanılan kablonun kapasitansı da önemli bir etken...

OG hocam bu arada bu sistemi siz nerede kullandınız?

OG

bymrz

capitolun 2-3 sene önceki halini biliyorum hocam. O sizin iş miydi... Son zamanlarda bir değişiklik varsa görmedim.
Merak ettim, uygulamaların resimleri var mı hocam?

Bir de software olarak ne kullandınız?

OG

Capitol'de http://www.colorkinetics.com/ ürünleri kullanıldı, o zamanlar colorkinetics'i henuz Philips satın almamıştı. Yazılım da yine colorkinetics'e ait. PC üzerinde çalışıyor, flash dosyaları okuyor, PC'den çıkış TCP/IP formatında daha sonra RS485'e dönüşüyor.

Philips kalitesini beceremediği colorkinetics'i elde edebilmek için bastı parayı firmayı satın aldı, daha sonra Boğazköprüsü'nü yaptı, fiber çıkıyor sonra kademeli olarak RS485 e dönüşüyor.

forumistanbul'da kablo önceden beton içine gömülmüş, araya repeater koyma imkanı yok, 500m yi beslemek biraz uğraştırdı.