Pioneer'den tek CD'de 400gb

Başlatan aslan_korhan, 09 Temmuz 2008, 00:13:50

aslan_korhan

Blu-ray diskler tek katman üzerinde 25gb ve çift katman üzerinde ise 50gb veri depolayabilmektedir. Fakat Pioneer katman sayısını 16'ya kadar çıkarttıklarını ve bu sayede tek bir diske 400gb veri depolayabildiklerini bildirdi.

Kaynak : Cnet

The Japanese electronics maker has been working on an optical disc, which, like Blu-ray, can store 25GB of data in a single layer. But Pioneer says it’s one-upped the high-definition format to the sixteenth degree. The company announced today that it has a single disc that contains 16 layers of storage, at 25GB each. That adds up to 400GB of data capable of being stored on a single disc.

Blu-ray comes in single layer (25GB) and dual-layer (50GB) flavors. Pioneer does say that because the lens specification for reading the discs is similar to Blu-ray, “it is possible to maintain compatibility” between its disc and Blu-ray discs. That’s not saying it will be compatible, but it would make sense since Pioneer is one of the original Blu-ray Disc Association members. However, plans for that archiving project will have to be put on pause if you want to use this technology. Pioneer is going to demonstrate it at an industry conference next week, but for now the disc is read-only. Eventually, they’ll add write capability as well.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

tayyar

Eğer yaygınlaşırsa 15 sene sonra internet kafelerden 30 kurusa alırız :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

piedos

15 sene kötümser bi rakam 4- yıl da ucuzlar
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

upayi

dogru 4 yılda ucuzalar ve artık harddiklerimiz flash bellekler gibi chip şeklinde olacak (Ortalam boyu şu ankinin %50 si kadar ufalacak) Yalnız sorun şu ki türkiyede internet çok pahalı
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

dhan000

o disk bir çizilirs 400gb yedek uçar..birde bu çizilmeye bi çare bulsalar..

Gurkan-Demirbas

Alıntı Yapo disk bir çizilirs 400gb yedek uçar..birde bu çizilmeye bi çare bulsalar..
Hocam elin adamı bizim gibi yattığı yerden para kazanmanın peşinde değil.
Teflon CD'ler çıktı biliyorsunuz, çizilmeye karşı daha mukavim; adamlar bu konuda da boş durmuyorlar.

Geyik olacak biraz ama... Geçenlerde 2 kere2'nin kaç etttiğini bilemeyecek ama, benim 4 senede kazanamayacağım parayı 1 ayda kazanabilen biri ile tanıştım. Yeni bir cep telefonu almış ve yeminle söylüyorum daha özelliklerinin %80'inden bile haberi yok ve muhtemelen de hiç öğrenemeyecek.
Eli ile telefonu havaya kaldırıp iç geçirerek, "Ulan anasını ..... yaptığımın gavuru; ...... çocuğu herif yapmış şerefsiz beeeeeeeee; gardaş bu telefon aklına ne geliyse yapiy, elantronik dedikleri bu işteee" dedi
Dedi demesine de, ben hayatımın en büyük dumurunu yaşadım. Hem yapanı öven ama bunun yanısıra küfretmeyi de ihmal etmeyen birini ilk defa gördüm.

Saygılar
GürkaN

erkan614

"Hem yapanı öven ama bunun yanısıra küfretmeyi de ihmal etmeyen birini ilk defa gördüm."
pek az dolaşmış olmalısın :)

merak etmeyin iyi saklarsınız çizilmez cd leriniz

KAZIMUGUR

Cd biteli çok oldu korsanlar bile bıraktı işi ,  1500 lüğünü yapsalar ne yazar.