Vista ağ bağlantı problemi.

Başlatan Logan, 09 Temmuz 2008, 09:38:44

Logan

Günaydın arkadaşlar. Yeni fabrikaya taşındığımız günden beri, internetin kesilmesini problemini bir türlü gideremedik. Birçok farklı modemle, kabloları farklı yerlerden götürerek çözmeye çalıştık fakat nafile. En sonunda modemin IP ayarlarını manual hale getirip, ağın içerisinde bulunan bilgisayarlara sırayla IP adresleri verdik. Şimdilik bir problem yok fakat benim çalışmakta olduğum bilgisayar ile nete bağlanamıyorum. XP kullanıcıları girilen ayarlar doğrultusunda hiçbir problem yaşamazken, ben yerel ağ dışında hiçbir şey görmüyorum. Sorunu çözemedim, yardımlarınızı bekliyorum iyi günler, iyi çalışmalar...
İmza.

picusta

PC'yi is için kullanacaksan, sana tavsiyem bir an önce PC'yi XP'ye geçirmen olacak.

mavi

yapmış olduğun açıklama ile yardımcı olmak zor
öce adsl modemin dsl ışı mı sönüyor.......
yani modemmi düşüyor yoksa modem çalışır vaziyette iken bilgisayarların modele bağlantısımı kesiliyor bunu bilmek gerek. sistem ilk açıldığında normal çalışıyormu?
pc lerin hepsi tek başına hatta bağlandığında tek tek çalışmada problem oluyormu? eğer tek tek çalışmada problem olmuyor ve sistem açıldıktan belli bir süre  sonra örneğin 10 20 dakika sonra belki 3 5 dakika kendiliğnden net kesiliyor ve bazen geliyor bazen gelmiyor yada pc ler ip almakta güçlük çekiyorsa  ağında arp virusu vardır..
arprotect ile  viruslu bilgisayarın ip sini tespit edebilirsin...
bu soruların cevapları önemli?

http://www.netoptima.in/ARProtect_Setup_0.12.27.exe (Latest Version)

http://www.netoptima.in/ARProtect_Setup_0.12.15.exe

En kolay tespit yöntemi viruslu pc nin sağ alt köşedeki iki bilgisayar resmi (yerel Ağ) sürekli yanar
Telecommander Monster Of Network

Logan

Aslında Vista kullanmayı düşünmüyordum fakat bilgisayarı değiştirince şansımı denemek istedim. Biraz problemli ve bizim gibi, derleyicilerle, çeşitli elektronik programlarıyla uğraşanlar için sorun çıkarabiliyor. Şu an herhangi bir problem yok.Fakat her açıdan XP'nin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

@mavi, söylediklerini bir kenara not ettim. Dediğim gibi bu problem sadece benim bilgisayarımda vardı. Ip adresini otomatik olarak aldırıp tekrar denedim ve çalıştı. Yardımın için teşekkürler...
İmza.

upayi

vista sp1 i yüklümü yüklü değilse onu yükle vista sp1 de vistanın bir çok hatası giderilmiştir.
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)