flashdisk arkaplanda devamlı kullanılıyor

Başlatan mech, 12 Temmuz 2008, 09:00:11

mech

Mrb. Arkadaşlar. Hp 4 Gb flashdiskim Hp pavilion dv6000 Vista kurulu laptop'da takıl iken devamlı ışığı çok hızlı bir şikilde yanıp sönüyor(100Hz gibi). Hiçbir şekilde de ben bunu kullanmıyorum üstelik. Ağ hattını çıkartsamda bu devam ediyor. Yani bir dosya transferi mevcut değil sanırım. Norton Protection Center gibi bir virüs programı laptopta yüklü geldi, o var. Antivirüs taraması yaptırdıktan sonra bazen bu duruyor. Ama sonra yine başlayabiliyor. Söküp taksam da devam ediyor. Bu neden olabilir.
 Bir de; Laptop'da devamlı HP'ye kaydolun seçeneği çıkıyor. Kaydolsam da, Bir daha sorma istemiyorum desem de 10 dakkada bir çıkıyor. Bunu da çözemedim, Teşekkürler...
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

KAZIMUGUR

Hp için Vistada :
Denetim Masası\Performans Bilgileri ve Araçları\Başlangıç programlarını yönet
Burada , hp ile ilgili olanları kaldır.

Anlattığına göre norton tam olarak silemiyor ve ya bir şekilde yeniden aktive oluyor ve çalışıyor.
Kaspersky internet security 9 öneriyorum.
Hala devam ediyorsa yedeklemeye başlayabilirsin.Format sonrası yüklemeleri iyice tara ve öyle yükle.Taşımış olabilirsin.
Usta biri bulur çıkarır ama tanımlamalarına göre cık. :)

Edit : Görev yöneticisinden neler çalışıyor ve problem başladığında neler başlıyor izlenebilir.o uygulamayı tesbit edebilirsen dizinini bulup sonrasında bir şeyler yapılabilir.

mech

görev yöneticisinde öyle yabancı bi program göremiyorum. Cevap için teşekkürler.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

ipek

Hp pavilion dv6000  edindim benden çok kendine çalışıyor egoist çıktı.

deepfreeze kullandığım için denetim masasından ulaşımları ve updateleri
kısıtladım bu seferde her açılışta birçok şey kısıtlanmış raporları veriyor
sabit makinam asus aynı yöntemleri ona uyguladım uslu uslu çalışıyor
şımarıklık hp'denmi kaynaklanıyor ne ??????? zamane :lol:

KAZIMUGUR

Hocam deepfreeze pek kullanışlı bir şey değil bence.Tabii cafe işletmiyorsanız.
İmaj programlarını denedinizmi ?
Norton ghost ve ya acronis true image.Ben ghost kullanıyorum.C yi geniş tutuyorum.Kuracağım her şeyi kuruyorum ve imajı alıyorum.Artık sistem32 bile silinse ne gam.İlerleyen zamanda yeni şeyler denesemde kalıcı olanlar varsa imaja geri dönüp onları yüklüyorum ve imajı tazeliyorum.Hdd ye bir şey olursa diye imaj dosyasını rar ile bölüp 4-5 dvd yapıyorum.Vistaya yapmadım ama xp de birde yedek hdd kullanıyordum.Ghost 12 ve 14 de ana imajdan sonra ara ekler , küçük dosyalar oluşturuluyor ve gerektiğinde onlarla geri yüklenebiliyor.Bütün bu paranoyanın sebebi 3 yıl önce hdd yi yakan bir böcüğe yakalanmış olmam.

DF ye göre , kendimi serbest hissediyorum. :)

Bir kaç paviliona vista kurdum.Ama kendi cd leri ile değil.Ultimate kurdum ve sürücüleri indirip kurdum.Herhangi bir sorun yok.

KAZIMUGUR

@zeko050 demişki :

ARKADAŞLAR VERDİĞİM DOSYAYI FLAŞ DİSKE ATIYORSUNUZ VE ÇALIŞTIRIYORSUNUZ BU KADAR..

YAPABİLDİKLERİ..

EĞERKİ GİZLİ DOSYALARINIZ GÖZÜKMÜYOSA DÜZELTİYOR
FLAŞINIZI YENİ BİR PENCEREDE ACIYORSA DÜZELTİYOR
VERİ AKIŞINI DÜZELTİYOR
GÖZÜKMEYEN VİRÜSLERİ TEMİZLİYOR
VE HAFIZANIZ BOS AMA DOLU GÖSTERİYORSA DÜZELTİYOR..

GÜLE GÜLE KULLANIN

http://rapidshare.com/files/128317511/usb_clean.rar

ipek

KAZIM Hocam saygılar tavsiyelerinizi dikkate alacağım.....