GPS MODÜL OKUMA

Başlatan LukeSkywalker, 25 Temmuz 2008, 18:25:01

mustafa_cmbz

http://www.denizelektronik.com/gps_board.htm hocam sende buradaki kitten var değilmi?

eğer rx ve tx'i entegrenin uçlarından aldığında sorun çıkartıyorsa şase hattında bişeyler var demektir...

birde bu proje için örnek olması açısından bir devre şeması vs. verebilirmisin...bende ufaktan başlıyayım bu çalışmaya...

LukeSkywalker

Hayır dostum bendeki kart bundan değil. GPS gezgin olan. Birde benim kullandığım modül o kitin üzerindeki modüle benzemiyor. Şema verdim, ilk sayfada rapidshare bağlantısı var.

ahmet2004

Deniz elektronikten gelen cevap:
Alıntı Yap

her iki çıkış şekli de geçerlidir.

yanı rs232 ve ttl in out var

sadece bu modülün (eskiden getirmiş olduğumuz antenlı modelinde)
rs232 bölümü yoktu.

Bilginize sunarım.

Saygılar,

M. Coşkun KÜÇÜKKAYA
(Deniz Elektronik Lab.)

LukeSkywalker

Arkadaşlar peki bu modüle nasıl komut gönderiyoruz? Meslea $GPVTG mesajı disabled durumda. Aktif hale getirmek için modüle bir bilgi göndermemiz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız?

mustafa_cmbz

usta bunun için kendi protokolünü deneme şansın varsa onu dene derim kendi protokolünde daha süper şeyler var gibi :D birde benim aldığım modül biraz eski version galiba benim modül bir kit üzerinde ve üzerinde de max232 var...

soneal

maytere kardeş. ben de gps ile ilgili bir proje yapmaktayım da acaba kodu buraya yazabilirmisin?? paylaştığın link ten ben indiremedim.. şimdiden sağolasın. kolay gelsinn..

LukeSkywalker

Dostum kod önceki sayfada var.