dalgalar

Başlatan timpati, 08 Ağustos 2008, 18:06:42

timpati

site içi aramayla olumlu bir sonuca ulaşamadım. "beyin dalgalarını algılama ve kontrol etme" üzerine herhangi bir çalışması, araştırması olan veya bu konudaki bir cihazı kullanan var mı?
why mr. anderson, why ?

debi

Elektroensefalografi (EEG) diye geçiyor. 4 farklı dalga boyunda inceleniyor.
ALFA (8-13 Hz)
BETA (>13Hz)
TETA (4-8Hz)
DELTA (<4Hz)

Cihaz olarak bir bilgim yok, fakat biyomedikal alanında soruların olursa veya teknik olarak soruların olursa cevap vermeye çalışırım, elimde türkçe doküman olması lazım eğer istersen..

timpati

cevap için teşekkürler ama benim aradığım konu tıbbi ölçümler değil, daha çok prtaik kullanımla ilgili. bir zamanlar bir taiwan kataloğunda gördüğüm cihaz veya benzerlerini soruyorum. nette örnekleri var da buralarda bulunabilir mi veya kullananlar var mı acaba diye merak ettim.

cihazın bir kulaklığı ve bazen de ledlerle bezeli bir gözlüğü oluyor. ürettiği sesler ya da müzikle kişiyi gevşetiyor, dinlendiriyor. baş ağrılarını, sırt ağrılarını ve bazı kas ağrılarını giderdiği söyleniyor. ileri aşamalarında cihaz sayesinde beyin dalgalarımızı denetleyebildiğimiz, fizik ve moral gücümüzü attırabildiğimiz iddia ediliyor.
why mr. anderson, why ?

ipek

epe magazin ya 98 yada 99 galiba istediğin şeye ait iki proje yayınlandı
bunları bir kaç yıl evvel arkadaşımın mecmualarında görmüştüm isim hatırlamaya gayret ediyorum nervest simulatormü neydi?????
buldum galiba
http://rapidshare.com/files/135941191/MindPickler.rar.html

ikinci proje mood picker fakat bunun şeması elimde çıkmadı