Mosfet onerirmisiniz

Başlatan stlg, 09 Ağustos 2008, 13:59:22

stlg

24V 150A bir motor devresinde adam 30 adet 2n3055 paralel baglamıs ben bu devreyi PWM ve mosfet ile yapmak istiyorum, bu gucu kaldırabilecek to220 kılıflı paralel baglayabilecegim mosfet onerileriniz nelerdir, ırfz44 ile denemelerim oldu ama calısması cok kısa suruyor ve arızalanıyor
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

XX_CİHAN_XX

IRF3205 i denediniz mi hocam 3 tane paralel bağlandığında iş görebilir.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

stlg

Tesekurler kardes ,on direnci bir hayli dusuk akım 110A yazıyor bu kadar akım bu bacakların neresinden geciyor  anlamadım  :lol: Deneyecegim
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

KAZIMUGUR

Eskiden kırmıklar bacakları ısıtırdı , şimdi bacaklar kırmıkları ısıtıyor. :)
Her nerede oursa olsun en iyi iletkende bile mm2 başına 10A geçmemeye özen gösterdim.

Dengesiz ısı dağılımı , arızaların en büyük sebebi.

madenturgut

stlg@
400 volt 400 amp. darlington transistor işini görürmü?

xXxTopRaK

arkadaşım IRFP064N dene 12 voltta 16 amper karşılıyor ırf3205 ile aynı özelliklerde kılıfı değişik to240 olacaktı sanırım  işini görebilir belki ayrıca onun datasındada 300w 110 amper olarak geçiyor iç omajı 0,008 ohm...

stlg

Sevgili madenturgut

Transistor işimi gormez ama senin su transistoru merak ettim kodu nedir tesekurler

madenturgut

transistör 300 ampermiş.

madenturgut

24 volt 150 amper elde etmek için bayağı büyük bir trafo olması lazım.Siz 24volt  150 amperi nasıl temin ettiniz?

hademe

Alıntı yapılan: "madenturgut"24 volt 150 amper elde etmek için bayağı büyük bir trafo olması lazım.Siz 24volt  150 amperi nasıl temin ettiniz?

Akü ile olabilirmi acaba  ;)
Her türlü temizlik işleri yapılır.

stlg

Evet aynen oyle aku ile