Laptop'umu tamir ede bilmek için LCD panel arıyorum.

Başlatan MC_Skywalker, 13 Ağustos 2008, 20:42:15

MC_Skywalker

Arkadaşlar merhaba;

HP pavilon dv8286ea model laptopumun LCD sinde sağ trafta yukarıdan aşağı iki parmak kalınlığında beyaz bir alan oluştu.

sorunu çözümü LCD panelin değişim olduğu görünüyor. laptopu söküp paneli inceledim temassızlık mı vardiye ama herşey normal görünmekte.

LCD paneli internet üzerinden gümrük risikini göze alarak satın almadan önce ülkemizde sıfır nerede bulabilirim diye araştırmaya başladım sizlerdenden yardım rica ediyorum. detaylar aşağıdadır

LG.PHILIPS 17.1" WXGA 1400x900 LCD PANEL
LP171WX2 (A4) (K9)

peko

İşinizi görürmü bilmiyorum ama bi inceleyin isterseniz.

LCD PANEL
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

tayyar

Hocam bu gittigidiyordaki lcd çok tanıdık geldi daha önce benq marka bir laptopun ekranını farklıbir marknınkiyle değiştirmiştik. Markalar farklı olmasına rağmen paneller birebir aynıydı. Biz paneli laptop hastanesi vari laptop tamiri yapan bir yerden almıştık(adını sanını şu an hatırlamıyorum) o tarz yerleri araştırın

Kolay gelsin.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

ipek

peko

Bizde burdan bazı parçaları temin ediyoruz. Ekranı satın almadan evvel en azından burdan bi fiyat almanı tavsiye ederim.

Parça Depo
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

timpati

kadıköy-yazıcıoğlu işhanına (elektronikçiler çarşısı) giderseniz katlar boyunca sırf bu işle uğraşanları göreceksiniz. satarlar mı bilemem (servisi de kendileri yapmak istiyorlar) ama bulacağınız kesin.
why mr. anderson, why ?

MC_Skywalker

arkadaşlar cevaplar için teşekürler bazılarını inceledim çok uçuk fiyat vermişler
mesela gitti gidiyordaki diğer siteleri tam inceleyemedim. daha karaköyle uğrayamadım işlerim çok yoğun bakalım ordan ne netice çıkacak.

genelde benim LCD ( LP171WX2 (A4) (K9) ) LP171WX2 (A4) (K1) bulunuyor sitelerde pin sorunu çıkarmı bilmiyorum datasheet bulmadım bulsam karşılaştıracağım. elimde patlasın istemiyorum bayağı pahalı çünkü

EK:

bu gidişle e-bay üzerinden gümrük riskini göze alarak LCD temin edeceğim zira yeril siteler 510 YTL gibi fiyat vermişler e-bay da sıfır ülüen 256 YTl

MC_Skywalker

ER PA isimli firmadan Samsung marka LTN170WX-L3 panel buldum. mekanik motaj problemi var onu aşar isem sorunum çözülmüş olacak

MC_Skywalker

samsung LCD panel Philips panelin yerine başarılı bir şekilde uydurdum. sorunsuz çalışıyor.