arteh dc servo sürücü overcurrent ve overspeed hatası

Başlatan taless, 20 Ağustos 2008, 17:24:55

taless

selamlar...
elimde 2 adet arteh marka dc servo sürücü var.birisi sağlam ötekisi arızalı.arızalı olan overcurrent ve overspeed hatası veriyor.makine üzerinde ikisinide denedim ve sonuç sürücünün arızalı olduğunu gösteriyor.fakat sağlam olan sürücü ile kıyaslamam sonucunda hiç bir arızalı eleman bulamadım.acaba overcurrent ve overspeed uyarısı vermesinin nedeni ne olabilir.tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.iki sürücü üzerindeki picleride değiştirdim ve hatanın piclerden kaynaklanmadığını da gördüm.

taless

selamlar.
sorunu çözdüm arkadaşlar.akım trafosu bozulduğu için sistem kendisini direk overcurrent pozisyonunda bırakıyor.arızalı elemanı değiştirerek sorunu çözdüm.sistem ready konumuna geldi fakat bu sefer başka bir hata ile karşı karşıyayım.bu servo sürücüler 3 adet ve 3 eksenli bir cnc tezgahını sürüyorlar.x ekseni çalışıyor fakat y ve z ekseninde problem var.kontrol panosundan y ve z doğrultusunda 5 mm ilerlettikten sonra y ve z servo hatası veriyor.acaba bu durum sürücünün gain ve offset ayarlarındanmı kaynaklanıyor .bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.