LCD ler ile ilgili yararlı olacağını düşündüğüm bi

Başlatan ayhani, 21 Ağustos 2008, 17:11:13

ayhani

Arkadaşlar merhaba. Aşağı lcd ler ile ilgili güzel bir site buldum. Zaman zaman arkadaşlarımız aldığı lcd'nin ayak bağlantılarını bulamıyor. Bu sitede lcd lerin ön arka resimleri ve datasheetleri verilmiş. Azda olsa yararlı olacağını düşünüp sizle paylaşmak istedim.

http://www.crystalfontz.com/products/index-std.html?gn=std
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

dijital74

Dostum tam benim aradığım döküman dedim ilk açışta, ama bana bir grafik LCDnin ayak bağlantıları lazım. Çoğu datasheet ve internet sayfalarında LCDnin pin numaraları farklı şekilde gösteriliyor. Bu da beni iyice yanılttı. Ben bu LCDyi bilgisayarın paralel portuna bağlayacağım.İşin içine bir de bu girince hepten zorlaşıyor.

ayhani

Alıntı yapılan: "dijital74"Dostum tam benim aradığım döküman dedim ilk açışta, ama bana bir grafik LCDnin ayak bağlantıları lazım. Çoğu datasheet ve internet sayfalarında LCDnin pin numaraları farklı şekilde gösteriliyor. Bu da beni iyice yanılttı. Ben bu LCDyi bilgisayarın paralel portuna bağlayacağım.İşin içine bir de bu girince hepten zorlaşıyor.

Aynı yerde grafik lcd'lerde var ama dikkatinizdenmi kaçtı yoksa linktekiler işinizi görmüyormu?

Grafik lcd'ler
http://www.crystalfontz.com/products/index-grph.html
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

dijital74

Aslında haklısın. Ama grafik LCDm Crystalfontz marka değil. Hoş arkasında da doğru düzgün birşey yazmıyor ki meretin.

MC_Skywalker

ben LCD lerimi genelikle bu firmadan alıyorum USA da gelmesinin tek sakıncası $32 kargo ucreti

LCD çok iyi

Gerok

Alıntı yapılan: "MC_Skywalker"ben LCD lerimi genelikle bu firmadan alıyorum USA da gelmesinin tek sakıncası $32 kargo ucreti

LCD çok iyi

Gümrük olayı nasıl oluyor takılmiyormu.
Mum başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez...

gevv

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: "Gerok"
Alıntı yapılan: "MC_Skywalker"ben LCD lerimi genelikle bu firmadan alıyorum USA da gelmesinin tek sakıncası $32 kargo ucreti

LCD çok iyi

Gümrük olayı nasıl oluyor takılmiyormu.

şuana kadar takılma olmadı yüksek adetli alamadığım için. zaten sadece FEDEX ile gönderiyorlar. takılma durumunda arıyorlar