Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

CNET Modem

Başlatan dombilik, 21 Ağustos 2008, 18:08:28

dombilik

Arkadaslar ;

CNET marka 4 port adsl modem kullanıyorum.
iki bilgisayar bağlı bu modeme.Modemin ayarlarından ikinci bilgisayarın band aralığını azaltmam mümkünmü?
Yani birinci bilgisayar bağlantının %80 nini kullanırken ikinci bilgisayarı
%20 ile modem üzerinden yapacağım bir ayarla sınırlayabilirmiyim?
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

erkan614

2. porttan komşuya hat çekim faturayımı paylaşıyorsunuz?  :lol:  :lol:

aslan_korhan

Direkt modemden bu bildiğim kadarı ile olmuyor maalesef.
Hatta bir kullanıcı Limewire gibi bir program kullanıyorsa diğer kullanıcıların bağlantısı direkt göçüyor. Buna bir türlü çare bulamadım...

Ancak internet bağlantısını bir PC üzerinden paylaştırırsan istediğini ayarlayabilirsin. Buda PC'nin devamlı açık kalması gerektiğinden bence mantıksız...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

dombilik

Bir arkaşımın iş yerindeki modemi bu tür bir kısıtlama yapmaya imkan tanıyormuş...Marka ve modelini  bir öğreneyim bakalım gerekirse modem değişimine gidicem..
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

erkan614

Alıntı yapılan: "dombilik".......gerekirse modem değişimine gidicem..
okadar ciddi iş yani :) şaka şaka

şimdi şöyle bir önerim var;
2. pc nin lan kablosunu 3,4 yerden kes sonra bu kesik yerleri pekte güzel işçiliği olmayan bir lehim işçiliği ile tekrar lehimle bağlantı hızı büyük bi ihtimalle düşecektir

dombilik

Alıntı Yap2. porttan komşuya hat çekim faturayımı paylaşıyorsunuz?  

Yok yaf amme hizmeti ama akşamları CALL OF DUTY takılıyorum ara sıra gençlerle..Ping olaylarından oynanmıyor meret .sürekli vuruluyorum.Gençlerin maskarası olduk yaw...
:D  :D  :D