HPF ve LPF C kodu

Başlatan fatihvelid, 25 Ağustos 2008, 12:11:16

fatihvelid

Normalize edilmiş ses verilerini filtrelemek için High Pass Filter, Low Pass Filter'in C koduna ihtiyacım var.

Uygun bir C fonksiyonu bulamadım. Bulabildiğim pass filter C fonksiyonlarının parametre fonksiyonların açıklanmadığından kullanamadım.

Elinde olan varsa paylaşabilir mi? Yada bildiğin bir site var mı?
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

SpeedyX

Matlab fonksiyonlarından birşeyler çıkartabilirsin.

fatihvelid

Bilgisayarı yeniden kurunca Matlab' silindi.Yeniden kurmam lazım. Kurulumu saatler sürüyor maalesef.

Bildiği kadarıyla Matlab'ın help dosyalarında C kodu verilmiyor. Sadece formulunu veriyor.

osmanpasali

m-file inda kodu olması lazım......
Yumuşak huylu isem kim demiş uysal koyunum; kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum. M.Akif ERSOY

SpeedyX

C kodu? Saatler sürer?  :roll:

Bitirme projesi isteyen gençleri anımsadım bir an :)

fatihvelid

Hazır C kodu bulabilseydim iyi olurdu. Bir çok işle aynı anda meşgulum, bu yüzden C kodunu yazmayla uğraşmak istemedim.

@SpeedyX,
Bitirme projesi isteyen gençlerin bir kısmı, kendileri kestane yapıp projelerinin bitirilmesini bekler. Benim durumumla onların durumu karşılaştırılamaz. Tabiri caizse iş yoğunluğumdan başımı kaşıyacak vakit bulamıyorum. Kimsenin benim için C kodu yazması talebinde bulunmadım. Hazır yazılmış yada konuyla ilgili bildiğiniz link varsa paylaşın demiştim.

İşin başından tahmin ettiğim gibi, bu durumda Matlabı yeniden kurup, formullerine göre C kodunu yazmam gerekecek.

SpeedyX

Uygulamalı (C ile) DSP kitapları var, hatta bende de var ama yanımda değil ondan yazarını söyleyemiyorum, onlardan yararlanabilirsin.
Formulleri öğrenmek için matlaba gerek yok. Matlab da filtreni tasarlayıp kod dönüştürücülerle C veya C++ koduna dönüştürebilirsin.

fatihvelid

Matlab M file uzantılı dosyaları C/C++'a çevirebiliyor mu?
Bahsettiğiniz yöntemi biraz açarmısınız ?

Teşekkürler

SpeedyX

Açalım,
MATLAB Compiler diye birşey var, 'mcc' komutu ile çağrılır. En son 4.8 versiyonu çıktı sanırım.
yada Agility nin MCS tool u var vs vs...
MCC
MCC2
Kullanımı ile ilgili örnekler

fatihvelid

Bunu öğrenmem iyi oldu. :)

Verdiğiniz bilgiler için sağolun.

fatihvelid

Agility MCS'yi nerden indirebiliriz. İnternette aradım bulamadım maalesef.