Telefon Çıldırdı!

Başlatan Tagli, 28 Ağustos 2008, 15:54:44

Tagli

Geçenlerde dayımın telefonunun ekranı kafayı yemiş. O da durumun ilginçliği sebebiyle fotoğrafını çekmiş. Olay durup dururken olmuş, sebebi bilinmiyor. Gerçi sonradan tamire yolladı ama sorun neymiş orasını bilmiyorum...
Gökçe Tağlıoğlu

707yunus

hocam bu resim öyle gösteriyorki bu telefon arızalı değil.bence sadece ayarlarından ters görüntü elde edilmesi sağlanmış.keşke tamire göndermeden önce bi ekran ayarlarına baksaydınız.çünkü görüntü prüzsüz sadece ters..

Tagli

Telefonlarda böyle bir ayar olur mu ki? Görüntünün 3 özelliğinde sorun var: Baş aşağı, aynada gibi ters ve ayrıca renk de normal değil.
Gökçe Tağlıoğlu

707yunus

renk normal değilse birşey diyemem ama diğer durumlar için bnce ayarlardandır..üstelik reimde renk gayet iyi ona binaen yazdım ve fotoğraf makinesinden çekildiği için aynadan terslenmiş gibi görünüyordur..yani sadece ekran terslenmiş  buda bnce ayarlardandır..

mucit07

bencede bu şekilde arıza olması imkansız  buyük ihtimal yazılımsal sorun

aslan_korhan

Resim ters çekilmiş gözükmüyor. Öyle olsaydı tuşların üzerindeki yazı ve "Sony Ericsson" yazısıda ters olurdu.
Ama yinede yazılımsal bir soruna benziyor...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

XX_CİHAN_XX

Sorun kesin yazılımsal. Programını yeniden yükletip çözülebilir. Virüs girmiş olabilir :)
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Elektroemre

Aynı sorun benim eski samsung telefonumdada oluyordu arasıra.Birden bire ekran ayna görüntüsü alınmış halde çıkıyordu.
Telefonu açıp kapayınca düzeliyordu.Büyük ihtimalle sorun yazılımsal.

Şöyle bir şeyde olabilir;
Bildiğim kadarıyla LCD ekranlarda çeşitli özel komutlar bulunuyor, belki bu ekrandada ayna görüntüsü almak için özel bir komut vardı ve bi sebepten dolayı ekran yanlış bir bilgi alıp bu fonksiyonu devre soktu :)
Mesela 3310 ekranlarında invert görüntü için özel komut bulunuyor onun gibi yani.

Saygılar...

ipek

Motorola v3688 bir tel... vardı bu hatayı 10 kere yaptı servise verdim mirror hatası dediler havadan atılan yazılımdan kaynaklandığını söylediler yeni yazılım attılar düzeldi 10 gün sonra yine başladı bir daha servise gitmedim ilgili tel... tamirci bir arkadaşa uğradım senin Ribbon Kuşak bağlantısı çatlamış bir değip bir değmiyor dedi yeni display taktı maalesef yansanayi serbest çalışanların orijinal parçayı bulmaları söz konusu değil fakat telefon bir daha arıza yapmadı tavsiyeside kapağı yavaş kapatın dedi bende uydum .......

Tagli

Dayıma sordum, ekranını değiştirmişler. Zaten garanti kapsamında olduğu için bir maliyet çıkarmamış.

Bu arada, merak edenler için videosu da var.
Gökçe Tağlıoğlu

tekniker_murat

ya arkadaşlar böyle bir ilginçlik bir arkadaşımın telefonunda da olmuştu ama o telefon öyle yazılımsal bir telefon değil nokia 1100 dı sanırım hani üstünde ışık car c tuşuna uzun basınca yanıyo falan işte o telefonlardan harbiden ilginç bir olay
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]