lazer yazıcı seçimi

Başlatan onurksp, 05 Eylül 2008, 17:00:35

onurksp

samsung ML 1610 LAZER YAZICI  http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=18021
canon LBP 2900 LAZER YAZICI
http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=17477
brother HL 2040 LAZER YAZICI
http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=16083

arkadaslar merhaba yukarıdaki 3 yazıcıdan birini almayı düşünüyorum.Tonerlerin tam dolu olması ve 130 ytl den daha fazla veremeyeceğimden 3 ünü sectim.Canon ile samsung özellikleri hemen hemen aynı çözünürlükleri 600*600 ancak brother 2400*600 .Baskı devre calışmalarında kuşe kağıda çıktı alırken 600*600 yetermi yetmez derseniz o zaman brother marka olanı düşünecem.Teşekkürler herkese başarılar

stlg

Sevgili kardesim

Bende samsung ML 1610  var ,yazıcı olarak ben cok memnunum, ama cozunurluk dusuk ve pcb baskılarında zaman zaman sorunlar oluyor
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

onurksp

Alıntı yapılan: "stlg"Sevgili kardesim

Bende samsung ML 1610  var ,yazıcı olarak ben cok memnunum, ama cozunurluk dusuk ve pcb baskılarında zaman zaman sorunlar oluyor

bilim teknik dergisinde baskı devre yapımı yazısını okumuştum.Orada da 1200 lük bir yazıcıdan çıktı alındığı yazıyordu.Herhalde brother olanı alsam iyi olur.Baskı devrede ne kullanıyorsun pnp mi yoksa kuşe kağıt falan mı.Teşekkür ettim kolay gelsin

sigmoid

ekonomik bir yazıcı arıyorsan toner dolum fiyatlarını hatta hangi yazıcının daha kolay doldurulduğunu araştırman iyi olur. Bunun için toner dolduran bir yere gidip sor.

Bende hp1018 var. Nedenini bilmesemde bazı arkadaşlarım bu yazıcıdan memnun değiller. Tonerini kendim dolduruyorum, pcb baskı da yaptım, binlerce sayfalık kitapta bastım. Ben gayet memnunum.

onurksp

Alıntı yapılan: "abdullaho"ekonomik bir yazıcı arıyorsan toner dolum fiyatlarını hatta hangi yazıcının daha kolay doldurulduğunu araştırman iyi olur. Bunun için toner dolduran bir yere gidip sor.

Bende hp1018 var. Nedenini bilmesemde bazı arkadaşlarım bu yazıcıdan memnun değiller. Tonerini kendim dolduruyorum, pcb baskı da yaptım, binlerce sayfalık kitapta bastım. Ben gayet memnunum.

aldığında toneri tam dolumuydu Hp ler de genelde demo kartuş mevcut.birde fiyatıda fazla gibi brother hl 2040 bile zorlayabilir şu an.teşekkür ettim kolay gelsin.

POWER

Bu arada yeni nesil çizim proğramı kullanıyorsan problem yok fakat dos tabanlı proğram kullanıyorsan çıktı alamayabilirsin bunada dikkat et.
TB6BKG

sigmoid

Alıntı yapılan: "onurksp"
Alıntı yapılan: "abdullaho"ekonomik bir yazıcı arıyorsan toner dolum fiyatlarını hatta hangi yazıcının daha kolay doldurulduğunu araştırman iyi olur. Bunun için toner dolduran bir yere gidip sor.

aldığında toneri tam dolumuydu Hp ler de genelde demo kartuş mevcut.birde fiyatıda fazla gibi brother hl 2040 bile zorlayabilir şu an.teşekkür ettim kolay gelsin.

aldığımda tam dolumuydu bilmiyorum. Herhalde yarımdır. Şu anda bittikçe tonerini kendim dolduruyorum.

Klein

Eğer öncelikli hedefin Baskıdevre ise , bulabiliyorsan 300dpi yazıcı al. Yazıcı çözünürlüğü arttıkça tonerin tanecik büyüklüğü azalır. Bu da tonerin daha ince bir tabaka olması demektir. Dolayısıyla PCB'ye transferi daha zor olacaktır. 300DPI PCB için oldukça yeterlidir. PCB için film çıktısı alınan yazıcıların birçoğu 300DPI'den fazla değil.

onurksp

Alıntı yapılan: "Klein"Eğer öncelikli hedefin Baskıdevre ise , bulabiliyorsan 300dpi yazıcı al. Yazıcı çözünürlüğü arttıkça tonerin tanecik büyüklüğü azalır. Bu da tonerin daha ince bir tabaka olması demektir. Dolayısıyla PCB'ye transferi daha zor olacaktır. 300DPI PCB için oldukça yeterlidir. PCB için film çıktısı alınan yazıcıların birçoğu 300DPI'den fazla değil.

Klein merhaba bu dediklerin çok iyi oldu.Ben bu sene elektrik elektronik mühendisliği 4. sınıfı okuyacam inş.Yazıcıyı lazer seçmemdeki amacım pcb için.Bitirme projesi çalışmalrında pcb  için lazım olacağı için bide oturduğum yerde kırtasiye falan da yok yüzden lazer yazıcı düşünüyorum.en ucuz lazer yazıcıları araştırdım hep 600 dpi bu yeter diosan bende samsung u alayım 600 dpi o ve fiyatıda iyi .teşekkür ederim tekrardan.hayırlı ramazanlar.