1-wire hakkında bilgisi olan varmı

Başlatan doktor_elektro, 06 Eylül 2008, 08:35:46

doktor_elektro

Merhaba arkadaşlar
ds1821 deki ısı bilgisini pic e 1-wire haberleşme protolünü kullanarak göndermek istiyorum fakat henüz protokol hakkında bilgim yok  bu konuda bilgisi olan varmı?

TURKSofTURKEY

Alıntı yapılan: "doktor_elektro"Merhaba arkadaşlar
ds1821 deki ısı bilgisini pic e 1-wire haberleşme protolünü kullanarak göndermek istiyorum fakat henüz protokol hakkında bilgim yok  bu konuda bilgisi olan varmı?

...Yazılı Olarak Şuan Yanımda One-Wire Protokoluna Ait Türkçe Kaynak Yok...
...Ama Önerebileceğim Ucuz Türkçe Bir Kitap Var...
...Bu Kitap Bende de Var...
...Çok Ayrıntılı Bir Şekilde Anlatmasa da İlk Başlayanlar için İdeal Bir Kaynak...

>>> Kitabın Yayınladığı Siteye Ulaşmak için Burayı Tıklayınız <<<
Gönül'ü Sözle, Sevgi'yi Saygıyla, Aşk'ı Sâdakâtla, Dost'u Güvenle, Para'yı Azimle Elde Et!  Vatan'a Millet, Millet'e Bayrak, Bayrak'a Kan, Kan'a Can, Can'a Canan Gerek!  Lütfen Türkçemizi Düzgün Kullanalım!

M_B

Merhaba
Öncelikle hangi programlama dilini kullanacaksın ( asm, PicBasic , Proton , Pic C vb... ) onu belirtmen lazım.

DS1821 ile ilgili bilgi ise
http://datasheets.maxim-ic.com/en/ds/DS1821.pdf
mevcut.
Kolay gelsın.
M_B
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

doktor_elektro

pic assembly komutlarıyla veye C diliyle , C tercihimdir.
Ayrıca ingilizce kaynaktan da anlayabilirim, teşekkürler

TURKSofTURKEY

Alıntı yapılan: "doktor_elektro"pic assembly komutlarıyla veye C diliyle , C tercihimdir.

...Acaba Bu Laf Bana mı Atıldı? :)...
...Kullanacağınız Entegrenin Datasheet'ine Bakarak En Sağlıklı Bir Şekilde Öğrenebilirsiniz, O Entegre ile Nasıl Haberleşme Yapabileceğinizi...
Gönül'ü Sözle, Sevgi'yi Saygıyla, Aşk'ı Sâdakâtla, Dost'u Güvenle, Para'yı Azimle Elde Et!  Vatan'a Millet, Millet'e Bayrak, Bayrak'a Kan, Kan'a Can, Can'a Canan Gerek!  Lütfen Türkçemizi Düzgün Kullanalım!

sigmoid

C de hangi derleyici?
MikroC içinde onewaire fonksiyonu var. Help dosyasında örnek olarak DS18B20 kullanmış. CCS de yine onewire üzerine örnek var. Hitech de yok :(

Eğer derleyici konusunda bir seçim yapmadıysan ve işi hızlı çabuk halletmek istiyorsan MikroC yi tavsiye ederim. hakimiyetin tam olarak kendinde olmasını istersen Hitech i tavsiye ederim.

doktor_elektro

Alıntı yapılan: "TURKSofTURKEY"
Alıntı yapılan: "doktor_elektro"pic assembly komutlarıyla veye C diliyle , C tercihimdir.

...Kullanacağınız Entegrenin Datasheet'ine Bakarak En Sağlıklı Bir Şekilde Öğrenebilirsiniz, O Entegre ile Nasıl Haberleşme Yapabileceğinizi...
En büyük fobilerimden birisi yanlış anlaşılmak,  :(  arkadaşımın bunu laf atma değil de örnekler içeren yabancı kaynak da tavsiye edebilirsin şeklinde anlamasını temenni ederdik ama yine diğer açıklamarı için teşekkürler

TURKSofTURKEY

Alıntı yapılan: "doktor_elektro"
Alıntı yapılan: "TURKSofTURKEY"

En büyük fobilerimden birisi yanlış anlaşılmak,  :(  arkadaşımın bunu laf atma değil de örnekler içeren yabancı kaynak da tavsiye edebilirsin şeklinde anlamasını temenni ederdik ama yine diğer açıklamarı için teşekkürler

...Ben Şaka Yapmak İstemiştim Ama :(...
...Dikkat Ederseniz Orada Gülücük İşareti Vardı :(...
...Kendi Fobinize Yakalandınız Az da Olsa :(...
...Umarım Üzmemişimdir Sizi...
...Saygılarımla...

Türk Yararman