TV ve Uydu Alıcı Kumanda Karışması

Başlatan elektro_ery, 07 Eylül 2008, 11:18:25

elektro_ery

Arkadaşlar yeni CARTEL 37 Ekran TV aldım ve NETA Uydu alıcım var.Uydu alıcısının kumandasından kanal değiştirdiğim zaman veya ses açtığım zaman tv nin de kanalları değişiyor sanırım ikisinin frekansı aynı bunun için ne yapmam gerekir ne önerirsiniz
[/URL]

tmsh

tvnin alıcısının oldugu yere izole bant yapıstırabilirsin ama o zamanda tvyi komnple kumandasız kullanman gerekecek

onurksp

merhaba öncelikle.Aynı sorun benim redline marka yudu alıcımdadaa oluyordu cihazı aldığım yer hiç anlamadığım bi açıklama yaptı ortamda tasaaruflu lamba varsa ondan olur dedi hala anlamış değilim.Daha sonra cihazdan memmun olmadığım için bşka bir uydu alıcı aldım onda aynı sorun olmadı bazı cihazlarda oluyor ama sebebini bende merak ediyorum kolay gelsin başarılar.

elektro_ery

teşekkür ederim arkadaşlar şuan tv nin alıcısının üzerine bant yapıştırdım ama artık bakıcam başka çaresine
[/URL]

onlineserdar

merhaba arkadaşlar aynı sorun bendede var yumatu marka uydum ve vestel marka televizyonum var. uydunun kumandasında ok tuşuna basınca ara sıra tvde ekran bölme özelliği çalışıyor nedenini çözemedim bantlamak dışında bi çözüm bulunabilinirmi ?

onurksp

merhaba öncelikle benim kanatimce tv nin alıcısını bantlamak bi işe yaramaz çünkü uydu alıcı televizyona bağlı iken televizyon hafızasındaki kanllar çalışmıyor yani ses acma veya kapama bide televizyonu acmak dısında televizyon kumandası bi işe yaramaz sorun uydu alıcılarda bence bu sorun önemli gercekten bilen arkadaslar bişeyler yazar inş.