Yıldırım 0-30V 0-6A adaptör PCB

Başlatan smyomekatronik, 15 Eylül 2008, 17:40:54

smyomekatronik

S.A.

Güç kaynağı elimde mevcut olmadığı için açıklamaları biraz geç yapıyorum kusura bakmayın.

Trimpotlar
soldaki max. voltajı ayarlamak için
sağdakiler ise min.max. amperi ayarlamak için

volt göstergesi için herhangi bir 0-30V aralığında voltmetre olur.
amper göstergesi için yaptığım ölçümler
göstergede
1A set yaptığım zaman A ucunda 77,1 mV
2A set yaptığım zaman A ucunda 153,1 mV
3A set yaptığım zaman A ucunda 229,7 mV
4A set yaptığım zaman A ucunda 306,4 mV
5A set yaptığım zaman A ucunda 382,5 mV
6A set yaptığım zaman A ucunda 459 mV

Adaptörden 600 mA akım çektiğimde A ucundan okuduğum değer 48 mV

B886 ne acaba bilen varmı? 7905 mi acaba

gevv

Alıntı yapılan: "smyomekatronik"S.A.

B886 ne acaba bilen varmı? 7905 mi acaba

2sb886  olmasın  negatif hat üzerindeyse büyük ihtimal pnp Darlington sürücü http://www.datasheetcatalog.net/datasheets_pdf/2/S/B/8/2SB886.shtml

er-de

ANAHTAR akım kademesini ayırmak içinmi acaba?
I.------0-3A kademe
II.-----3-6A kademe doğrumudur?
Yoksa beslemenin anahtarımı?
teşekürler!!!!

smyomekatronik

S.A.

Anahtar amper göstergesi için,şu anda hatırlayamıyorum basınca çekilen akımı,bırakınca vereceğiniz akımı görüyürsunuz.hafta sonu cihazın resmini çekerim daha açıklayıcı olur.

papsukkal

Alıntı yapılan: "smyomekatronik"S.A.

Anahtar amper göstergesi için,şu anda hatırlayamıyorum basınca çekilen akımı,bırakınca vereceğiniz akımı görüyürsunuz.hafta sonu cihazın resmini çekerim daha açıklayıcı olur.

doğrudur. akım limiti ve çekilen akım arasında geçiş yapar. displeyden başka bir yeri etkilemez

terspolarma

Cihaz boşta çalışırken ampermetre kısmı sıfır göstermesi gerekirken 0.05 0.04 gibi değerler gösteriyor. Aynı sorunla karşılan oldu mu , nasıl çözebileceğimiz hakkında fikri olan var mı?

gevv

Alıntı yapılan: "terspolarma"Cihaz boşta çalışırken ampermetre kısmı sıfır göstermesi gerekirken 0.05 0.04 gibi değerler gösteriyor. Aynı sorunla karşılan oldu mu , nasıl çözebileceğimiz hakkında fikri olan var mı?

Sonradanmı oldu yoksa sıfır cihazmı sorunlu   belki klibrasyon tam yapılmadı bir kaç trimpot olması gerekli  yada 7107 arızalıdır

terspolarma

Önceden varmıydı bilmiyorum , cihaz hurda geldi , gösterge kısmındaki iki 7107 de arızalıydı . Bunlarla beraber birkaç tane yanık direnç ve bir 7805 vardı. Arızalı parçaları değiştirdim cihaz şu anda çalışır durumda , sadece boştayken sıfır göstermiyor.

tacettin

sayın hocalarım linkler çalışmıyor. Tekrar yükleyebilir misiniz?

PHONEX

Burhan abi linkler elinde varsa yenileyebilirmisin çalişmiyo iyi  çalişmalar...

nurim

Alıntı yapılan: "terspolarma"Cihaz boşta çalışırken ampermetre kısmı sıfır göstermesi gerekirken 0.05 0.04 gibi değerler gösteriyor. Aynı sorunla karşılan oldu mu , nasıl çözebileceğimiz hakkında fikri olan var mı?

Ampermetre bağlantısını mümkün olan en yakın noktalardan yap.Şase ucunu 5w dirençlerin bağlandığı noktadan al,...vb.

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

expert

ustat linkler ölü sana sahmet linkleri yenileyebilirimisin

smyomekatronik

Sabit diskim bozulduğu için bütün belgelerimi kaybettim, size yardımcı olamadığım için özür dilerim.

vatan1991

ELİNDE ŞEMA OLAN VARMIDIR TEKRARDAN YÜKLEYEBİLİRMİSİNİZ
LİNKLER ÖLÜ