ENTEGRE İLE CİHAZ OLUSTURMAK

Başlatan asasa, 01 Ekim 2008, 02:05:47

asasa

entegre ile bilgisayarın usb girişinden bağlanmak istiyorum. bunun için temel yazılım nasıl olmalıdır. Örnegin klavye yapmak istedim. Bir tuşa bastığımda "seni seviyorum" cümlesini yazmasını istiyorum bunu saglayacak pic programını yazabilirmisiniz ? :( ???

asasa

Alıntı yapılan: "asasa"entegre ile bilgisayarın usb girişinden bağlanmak istiyorum. bunun için temel yazılım nasıl olmalıdır. Örnegin klavye yapmak istedim. Bir tuşa bastığımda "seni seviyorum" cümlesini yazmasını istiyorum bunu saglayacak programını yazabilirmisiniz ? :( ???

neotr

Öncelikle CCS konu baslıgında yazdıgın iin CCS bazlı sana yardım edicem.
ANladıgım kadarıyla USB protokkollü klavye yapaacksın.
USB deveice lar kendı aralarında ayrılırlar CDC(Vommunication device class),HID(Human Interface device)  gibi senın klavyen HID grubuna gırıyor. PIC mıkrodenetleyıcılerınde USB protoklunu salgayan Pic ler 18f4550 veya 18f2550 kullanabılırsın.

sonra ccs nın kendı exampllarına gir. Orda USB CDC ornegı USB HID ornegı var onun ıcınde gereklı olan fonksıyonlar kullanılmıstır.
Ornegın cdc devıceta karakter ala usb_cdc_getc(); komutu ile usb device a karakter komutu usb_cdc_putc('a');  gibi cok basıt komutlarla ıstedıgını gerceklestırırsın...