Led Yazı İsteği

Başlatan graphpix, 17 Ekim 2008, 10:39:26

graphpix

Alıntı yapılan: "peko"CNC yoksa ne yapacağız.? Başka bir kolay yöntemi yok mu acaba ?
İşyerim için 6m2 (1mx6m) bi tabelaya girişmeyi düşünüyorum da! yamuk yumuk olsun istemem.

peko bu durumda reklamcılarda folyo ile ile ilgili harf tasarımlarını yapıplevha üzerine yapıştırıp daha sonra kenarlarrından uygun bir şekilde matkap ile delikleri delebilirsin.

erkan614

Alıntı yapılan: "peko"CNC yoksa ne yapacağız.? Başka bir kolay yöntemi yok mu acaba ?
İşyerim için 6m2 (1mx6m) bi tabelaya girişmeyi düşünüyorum da! yamuk yumuk olsun istemem.

düzgün bir şekilde varsa t cetveli ile pleksi mazemeyi kareli vefter gibi karelere ayırcaz sora her karenin merkezini işaretliycez harfin oluşturacak kareleri tam merkezden herhangi bir delici alet ile (matkap, freze, hilti, ısıtılmış çivi vs :D  ) uygun çapta delicez gerçi hazırı var :)

mustafa_cmbz

tabela animasyon devrelerinde eğer çok çıkış kullanılacaksa port çoğullamaya gidilebilinir...

ama eğer tabela 10 harf igeçmeyecek ise 16f628 ile 10 çıkışlı bir animasyon devresi tasarlamak mümkündür...

ben ufak tefek tabelalarda kullanmak için böyle bir devre tasarladım....çok sağlık ve kararlı çalışıyor...13 tane tek animasyon ve 1 de bütün animasyonların harmanlandığı bir menü sistemi var...2 buton ile menu geçişlerini yapabiliyorsun...deney aşamasında çekilmiş 3gp videosunu da paylaşıyorum.1-2 gün içerisinde de hem ır hemde rf uyumlu kart ekleyerek ücra köşelerde kullanılmasına da imkan sağlanacak bir ürün olacaktır......iyi çlaışmalar....

edit:

tabelanın son versiyonu...

http://www.facebook.com/video/video.php?v=79146428663&saved#/video/video.php?v=79291833663&ref=nf