C Sistem Programcıları Derneği Nasıl Bilirsiniz

Başlatan gevv, 28 Ekim 2008, 21:31:42

gevv

Pıc programlama c  basic assembly tekrar dolaş dur uzun süredir çabalıyorum fakat bir türlü ilerleme kaydedemedim cevremde birlikte çalışacağım soracak kişiler yok sağolsunlar web üzerinden yardım eden abilerim kardeşlerim var ama olmuyor

c sistem programcıları derneği kursları var c kursuna katılmayı düşünüyorum fakat c kursuna katılmak için Programlamaya Giriş kursunu bitirmek gerekliymiş 72 saat Fiyatı: 670 YTL (9.31 YTL/saat)  sonrasında

C Programlama Dili 160 saat Fiyatı: 1120 YTL (7 YTL/saat)  toplam 1790 bir tekniker için biraz fazla zengin bir ailede değiliz kredi kartı vs bir şekilde karşılarım düşüncesindeyim c sistem programcıları derneğinden kurs alan kişiler varmıdır nasıl bilirsiniz biraz kararsızım programla ile ilgili temel bilgim hiç yok uğraşlarımdan ne öğrendiysem o meslek lisesi mezunu değilim

yasinbirol

bizzat kendim programlamaya giriş, c programlama dili, ileri c ve c++ derslerini aldım tavsiye ederim kaan hoca ve necati hoca ikisilisi bu alanda bulabilecegin en iyi hocalardır.
Yaşasin Cortex-M3 :D

teknikelektronikci

merhabalar hocam bahsetiginiz yeri bilmiorum ama 1800 ytl cok gibi geldi piyasada belki o paranin da yarisina iyi kurslar bulunabilir diye düsünüyorum en azindan sizin isinizi görecek cinsden bence iyice arastirmak gerek saygilarimla
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Tagli

Bence C'yi sadece kitaptan çalışarak orta seviyede öğrenebilirsin. Ama yabancı kitap olmasını tavsiye ederim. Bu arada neden C? Gerçi C genel kültür gibi, herkesin az da olsa bilmesi gerekir ama öğrenmekte özel bir amacın var mı?
Gökçe Tağlıoğlu

gevv

amacım sadece pic programlamak diğer dilleride denedim basic vs ama ilk baştan tavsiyeler c idi benimde gördüğüm profosyonel uygulamalarda c kullanıyor araştırınca bahsedildiği kadar yetenekli olduğunu anladım ileride zorluk olmasın diyorum c dilini öğrenmek daha mantıklı geldi

ferdem

Eğer amaç sadece PIC programlamak ise bir kere daha düşünmekte fayda var.
PIC programlamak için çok iyi derecede C bilgisi gerekir mi?
Bence hayır. Orta halli C bilgisiyle rahatlıkla PIC programlayabilirsiniz. Zamanla geliştirirsiniz. Önemli olan mikrokodenetleyiciyi öğrenmektir ki bu da kanaatimce assembly yazarak kazanılır.

Önümüzdeki cumartesi bahsettiğimiz dernekte PIC programlamayla ilgili ücretsiz bir seminer olacak(bknz. ceturk.com), eğer hiç C bilginiz yoksa bile o seminerde PIC programlamak için gerekli c bilgisinin %30 unu atacağınızı düşünüyorum. İyi çalışmalar.

INFINITY

kaan hoca ve necati hoca bu isin duayenlerindendir... Git bi konus derim bence C konusunda ustlerine tanimam... hem ayrica PIC C kursuda veriyorlardi ona yazil bence...
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

arslan74

Alıntı yapılan: "gevv"Pıc programlama c  basic assembly tekrar dolaş dur uzun süredir çabalıyorum fakat bir türlü ilerleme kaydedemedim cevremde birlikte çalışacağım soracak kişiler yok sağolsunlar web üzerinden yardım eden abilerim kardeşlerim var ama olmuyor

c sistem programcıları derneği kursları var c kursuna katılmayı düşünüyorum fakat c kursuna katılmak için Programlamaya Giriş kursunu bitirmek gerekliymiş 72 saat Fiyatı: 670 YTL (9.31 YTL/saat)  sonrasında

C Programlama Dili 160 saat Fiyatı: 1120 YTL (7 YTL/saat)  toplam 1790 bir tekniker için biraz fazla zengin bir ailede değiliz kredi kartı vs bir şekilde karşılarım düşüncesindeyim c sistem programcıları derneğinden kurs alan kişiler varmıdır nasıl bilirsiniz biraz kararsızım programla ile ilgili temel bilgim hiç yok uğraşlarımdan ne öğrendiysem o meslek lisesi mezunu değilim

Merhaba,

ASM veya başka bir dile azda olsa program yazmış isen sadece C kursuna gitmen yeterlidir olacaktır.

Dersleri dikkatli ve hiç aksatmadan dinlerseniz C ile kafanızda oluşan bütün soru işaretleri aydınlanır.

Kurs zaten en az 4 ay sürüyor. Taksitle ödeme imkanız var o yüzden. Ortalama aylık 275 YTL ye gelir. Ödenebilecek bir rakam, sonunda elde edeceğin bilgi cok daha değerli olacaktır.

Selamlar.

nthere

C Dernekte öğrenebileceklerinizi tahmin bile edemezsiniz.
Daha önce orada
C kursu
İleri C kursu
Pic Assembly
Pic C
C#
gibi kurslara katıldım. C# kursum hala devam ediyor hafta sonları orada oluyorum. Mecidiyeköy Ali Samiyen'nin karşısında. Eğer ilgilenirseniz birebir görüşüp kafanızdaki soru işaretleri ile ilgili cevap verebilirim.
Hiç bir şey bilmediğinizi varsayarak başlayın ve tamamen kafanızda programlama mantığını oturtsunlar. Biliyorum diyebileceğiniz okadar çok şeyi bilmediğinizi yada yanlış bildiğinizi göreceksinizki.
Necati Ergin, Kaan Arslan, Gürbüz Arslan ve Ali Vefa Serçe hocaların isimleri.
www.csystem.org internet siteleri.
Verdiğiniz paraya deyeceğini kesinlikle söyleyebilirim. Piyasadaki bilge adam netron gibi firmalarlada çok çaıştım ve işleyişlerini iç yapılarını ders kalitelerini çok iyi biliyorum. Kıyaslanmaz bile.

serdar1973

Ben K.maraşta çalışıyorum. Hafta sonları bende ankarada C kursuna gitmek istiyorum. Bahsettiğiniz derneğin Ankarada kursu var mı yoksa Ankarada önerebileceğiniz bir yer var mı?

nthere

C derneğin sadece bir yeri var o da İstanbulda. Ankaraya Bilge Adam yer açıyor kızılayda. Kötünün iyisi olarak orayla biraz görüşebilirsiniz. Genelde Miscrosoft ağırlıklı kurslar ve çözümler sunarlar çünkü microsoft eğitim merezidir.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gevv

İlginiz İçin Teşekkürler Abilerim Kardeşlerim Sağolsun bir Arkadaş ile birlikte hafta sonları çalışacağız sanırım bir kaç ay sürecek çalışmalar sonrasında duruma göre gerek olursa C Sistem kurslarına katılacağım