multi pc devresi arıyorum

Başlatan biglong, 02 Kasım 2008, 20:53:20

biglong

wsxwsx

tayyar

--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

timpati

Alıntı yapılan: "biglong"multi pc  devresi arıyorum

pardon, "multi PIC" mi demek istedin?
why mr. anderson, why ?

wsxwsx

Multi pc,

tek bilgisayarı 5-10 kişinin kullanmasını sağlayan sistemdir. İnternet kafeyi düşünün. aslında bir bilgisayar var diğeleri ekran klavye, fare ve kara kutu.

Multi pc devresi, forumlarda bulunabilecek, bir devre değildir. hayale kapılmayın.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=multi+pc&meta=

OG

Malzeme satan bir firmada görmüştüm. Herkes bahsedilen sistemle servera bağlı. Pazarlamasından muhasebesine kadar hepsi aynı pc üzerinde çalışıyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

timpati

ne güzel, hergün bir yeni şeyler öğreniyoruz...peki bir de tek PC olduğu halde en az iki (genelde 4) monitörü kullanan sistemler var, daha büyük görüntü elde etmek için, parça parça (led-matris gibi) değil de örneğin mouse imlecini bir ekrandan atıyorum sola kaydırdığınızda imleç görüntüsünü soldaki ekrana geçiren sistemelere ne deniyor, nasıl yapılıyor?
why mr. anderson, why ?

mavi

dediğin gibi çalışmıyor ama tarifleriniz thin client sistem gibi geldi bana

temelde çok sessiz çalışır çalışanlar verileri pc dışına çıkaramaz maliyet düşüktür vs.vs.vs

tek bir sunucu olur.

diğer makinalar sadece işlemci anakar ekran  ve ramden  ve monütörden oluşur.

ana makina açılmadan hiç bir makina açılmaz çünkü ana makinadan boot almaları gerekir..
bütün programlar ana makina üzerinde çalışır istemcilere sadece programların ekran görüntüsü gider.Bütün işi sunucu yapacağından pahalı sistemlere gerek olmaz 486 bile core 2 duo gibi gelir insana.

istemcilerde hdd olmadığı için kayıtlar tek bir noktada toplanır iyi bir sistem uzmanı tek bir pc yi tamir ederek butun sistemi tamir etmiş olur.

Play station 2 bütüklüğünde bişidirler.
Telecommander Monster Of Network

KAZIMUGUR

APTAL TERMİNAL (Thin  client) <<<, muhasebe,abone işlemleri için böyle bir sistem kurdurmuştuk.
Devresi olacağını sanmıyorum.