Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

hi tech

Başlatan Tom, 10 Kasım 2008, 00:57:18

Tom

Arkadaşlar yaklaşık 4 senedir asm kullanıyorum.Artık c ile ugraşayım diyorum.Ama karar veremedim  ccs mi yoksa  hi tech c ilemi başlayayım.Komut olarak ikisi arasında değişiklik varmı nedersiniz hangisi ile başlayayım?

OG

Forumda tonla tavsiye bulabilirsin. Aynı şeyler söylenecektir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

sigmoid

Hitech C, ANSI standartlarına uyan bir derleyicidir. Bu derleyici ile yazdığınız programları başka c derleyicilerine taşıyabilirsiniz. Bu nedenle ufak değişikliklerle projenizi PIC dışındaki mikrodenetleyicilere taşıyabilirsiniz. (aslında pekde ufak değil, sadece diğer derleyicilerle karşılaştırıldığında ufak kalıyor.) Bu derleyicide derlediğiniz kod diğer derleyicilere göre az yer kaplar. StandartC derleycilerin olan kütüphanelere sahiptir. Ama lcd,harici eeprom, rtc, onewire vs. kütüphaneleri yoktur. Bu fonksiyonları kendiniz yazmanız gerekmektedir. Emek ister. Herşeyi kendiniz yaptığınızdan tam bir kontrol sağlarsınız.

CCS, standart bir C derleyicisi değildir. Ama içinde o kadar çok fazla kütüphane var ki istediğiniz bir çok şeyi kısa sürede yapma imkanınızoluyor. Kodu derlediğinizde hiteche göre daha fazla yer kaplayabilir.

Tom

O zaman ne yapayım acaba hi tech ilemi başlayayım C konusuna?

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet