bank1

Başlatan transistor, 12 Kasım 2008, 21:23:48

transistor

merhabalar

mplab 8.10 kurulu pc de ve

kodu derledikten sonra
bank 1 deki registryleri göremiyorum onların yerine bank 0 daki regler görünüyor başlık dosyasından şüphelendim başta fakat bi türlü çözemedim.
konuyla ilgili bilgisi olan var mı
Herşey Vatan İçin.

Tagli

Daha önce kurcalamamıştım ama eğer disassembly sonuçlarından bahsediyorsan normaldir. Mesela movwf h'20' ile movwf h'A0' (PIC 16F877 için konuşuyorum ama sanırım 16 serisinin tamamında aynı mantık) aynı kodu üretir. Çünkü komutlarda adres seçimi için 7 bit vardır. Zaten bank değiştirmek zorunda kalışımızın sebebi de bu. Bazen (hangileri olduğunu hatırlamıyorum) disassembler programlar mesela h'05' i görünce PORTA derler ama aslında sen kodunda TRISA yazmışsındır. Belki senin karşılaştığın da buna benzer bir durumdur.
Gökçe Tağlıoğlu

transistor

haklı olabilirsin bank1 deki hiçbir reg. görünmüyor programda bi kaç yerde hata vardı bu konudan olduğunu düşündüm fakat dediğin gibi sanırım.
Herşey Vatan İçin.

ferdem

Tam olarak problemi anlayamadım ama şunu söyleyeyim: mplab da mplab sim ile debug yaparsanız view in altında "File registers" penceresinden tüm banklarda(tüm data memory) ne var ne yok takip edebilirsiniz. Problemi yanlış anlamış olabilirim. Kolay gelsin.