8*8 dotmatris Led bulunabilecek yer ?

Başlatan sir_hawk, 14 Kasım 2008, 09:18:33

sir_hawk

Merhabalar ;

Gün ışığında rahatlıkla görünebilecek 8*8 dotmatrislere ihtiyacım var. Piyasada bulunan dotmatrisler istediğim gibi bir görüntü almamı sağlamıyor.

Astra elektronik ile görüştüm ancak malzeme temini için 1,5 ay verdiler, daha kısa sürede temin edebileceğim yer var mı ?

mustafa_cmbz

hocam bu tarz işlerde renkli plastik cam kullanmanı öneririm...nerden bulurum dersende reklam ve tabela yapan yerlerde mutlaka vardır....kolay gelsin...

Logan

Astra elektronik ile zaten görüşme yapmışsın, Ender Bey sana yardımcı olacaktır. Daha iyisini bulabileceğini zannetmiyorum. HP'nin displayleri var fakat temini biraz zor.
İmza.

timpati

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"hocam bu tarz işlerde renkli plastik cam kullanmanı öneririm...nerden bulurum dersende reklam ve tabela yapan yerlerde mutlaka vardır....kolay gelsin...

"renkli plastik cam" derken pleksiglas mı demek istediniz? öyle ise sırf bunun üzerine olan dükkanlarda, tabelacılarda ve bazı serigrafçılarda bulabilirsiniz. yanlış hatırlamıyorsam 93 rengi var. istediğiniz kalınlıkta, silindir boru şeklinde var ve eğer isterseniz ısıtarak değişik açılarda da büküp şekil verebiliyorlar. cnc makinalarla da üzerinde kesme, delme, şekilli oyuk açma gibi işlemlere de sokulabilen ve kolay işlenebilir bir malzeme.
why mr. anderson, why ?

sir_hawk

Dediğiniz gibi ön panelde bole bir malzeme kullanacağım. Ancak dediğim gibi bir dotmatris temin edemedim hala.  :?

mustafa_cmbz

evet hocam o mika camlardan bahsediyorum...

bir tavsiye daha verebilirim biz bölüme büyük 7 segment displayler ile saat+termometre yapmıştık ve mobilya bölümünde güzelce kutulattık daha sonra sıra ön panele geldiğinde bu dediğim plastiklerden aradık ama tekirdağda bulamadık anca çorluda bulursunuz oda çok pahalı bir malzeme zaten dediler (yanlış hatırlamıyorsam 1m2'si 80dolar civarıymış....) bizde bunun yerine arabaların camlarına çekilen siyah filimlerden alıp normal cam üzerine bu filimleri çekip bu camı panel olarak kullandık...

yanlız yine tekirdağ şartlarında kırmızı cam filmi bulamadığımız için siyah kullanmak zorunda kaldık bu da görüntüyü biraz bozdu displayler zor gözüküyordu.... :D

timpati

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"evet hocam o mika camlardan bahsediyorum...

... bu dediğim plastiklerden aradık ama ... :D

ne mika, ne plastik ne cam; pleksiglas.
why mr. anderson, why ?