Bir sorun algılandı bilgisayarınızın zarar görmesini Ã

Başlatan thesearch, 14 Kasım 2008, 09:54:37

thesearch

Bir sorun algılandı bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için Windows kapatıldı !  mavi ekran cıkıo ne yapabilirm windows xp kurma cd sini taktım R repair onarma konsolu görünmüo

F493

Selam,

Bilgisayarınız yeniden başlatın ve açılırken F8 tuşuna basın .

Çıkan seçenekler arasında Hata durumunda "PC'yi yeniden başlatma " gibi bir secenek olması gerekir oradan secenegi aktif yapın bu şekilde pc'niz hata oluştugunda  kapanmayacak  mavi bir ekran ve ekrandada bir hata kodu çıkacaktır.

Bu hata kodunu microsoft'un sitesinde aratın ve nedenini ögrenin bu şekilde güncellemeyle vb.. şekilde sorun çözülecektir.

Esen kalın.

thesearch

BİLGİSYAR LAPTOP ANCAK F2 VE F12 VAR F 12 BOOT ACIO DVD HARD DİSC FALAN DİGERİNDEKİ BÜTN SECENEKLERDE MAVİ EKRANA CIKIO

Tom

bilgisayarınız laptop ise , koltugunuzun altına alın ve en yakın bilgisayarcıya gidin ram alın ve takın o kadar.Ama sabit bilgisayar ise arkadaşınızın bilgisayarından 2 dakikalıgına ram sökün ve kendi bilgisayarınıza takın %99 sizin ram bozuk

thesearch

ilker_32

Bence bu hatanın sebebi HDD'den kaynaklandı.

Kolay gelsin.

mustafa_cmbz

benim pc'ye de garip şeyler oluyor...pc yi açıyorum açılıyor açılmasına 1-2 içinde kendi kapanıyor bazen bu durum ortadan kalkarmış gibi oluyor bu eseferde masaüstünden bilgisarıma giriyorum d'ye girmeye çalışırken reset atıyor anlamadım gittti.....

POWER

@mustafa_cmbz
bence senin pc de virüs var.İyi bir antivirüs proğramıyla temizlik yap derim.
TB6BKG

mustafa_cmbz

power hocam iyi güzelde dün akşam c ye format attım yine aynı davranıyor acaba bu virüsten kurtulmak için d ye de mi format atmak gerek _?

thesearch

Tagli

Alıntı yapılan: "thesearch"bence sogutman veya pc nin power inde sorun var
Bence de. Bilgisayar açılırken BIOS'tan sıcaklıkları kontrol edebilirsin.

Geçenlerde benim bilgisayarın güç kutusundan garip sesler gelmeye başladı (sanki röle çekip bırakıyormuş gibi çat çut sesleri) ve bilgisayar kitlenip kaldı. Kapattım, tekrar açarken Windows'a giremeden yine gitti... Sonraki denemede ilk çıkan yazıların ortasında kitlendi ve hata verdi. Sonra farkettim ki işlemcinin yanındaki güç kablosu (herhalde işlemciyi o besliyor) gevşemiş. Biraz ittirip yerine oturtunca düzeldi. (Tabi durup dururken olmamış bu gevşeme ama neyse uzun hikaye...)
Gökçe Tağlıoğlu

mustafa_cmbz

banada donanımla ilgili bir sorunmuş gibi geldi..geçen akşam format atmadan önce biostan boot cdroom ayarını yapmak için biosa girdim çıkarken kaydettim ama açılırken cd yi okumadı tekrar yeniden başlatıp biosa girdim baktım hiç bişeyi kaydetmemiş...acaba bios pilinde bir sorun olabilirmi bios pilinden olduğunu var sayalım pil pc nin açılıp kapanmasını etkilermi yani sorunumun kaynağı pilmidir acaba_?

bs

mustafa_cmbz,
 D ye gir.Araçlar menüsünden Klasör seçeneklerine gir.Görünümden gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretle.D deki gizli dosyaları görebiliyor musun? (C içinde geçerli) Göremiyorsan büyük ihtimalle bilgisayarında amvo virus veya alman berok virüsü var.
 Çözüm için linkteki virus temizleyicileri indir.

http://rapidshare.com/files/164290742/spy-virus_siliciler.rar
http://rapidshare.com/files/198436348/spy-virus_siliciler.rar

Buradaki kill_amvo_virus_usb_en i çalıştır. Bir iki dakika çalışıp bu virüsü temizler. daha sonra Berok_sil-gizli zipli dosyasını aç. Buradaki gizliaktifolsun.bat a tıkla. Gizli dosyalar görünür. Sonra sil-22012008.bat a tıkla bazı virüsleride bu temizler. Sonra bilgisayarı kapatıp açar. (Bat dosyalarındaki özellikleri fare sağ tuşa basıp düzenle yi seçerek görebilirsin). Daha sonra iyi bir antivirüs programıyla bilgisayarını tarat.
Bu durum şu sıralar çok yaygın.
Zipli dosyadaki DraculaVirus temizleyici kurarsan (Türkçe) bazı yeni virüsleri temizliyor.

drmp

arkadaşlar geçenler de benimde başıma böyle bir olay geldi sistem kendi kendine çalışırken reset atıyordu yapmadığım inceleme kalmadı  yeniden format kurulum yaptım 3 hafta boyunca idare ettim böyle rastgele resete   en son şöyle bir şey gördüm  bu hatayı microsofta gönder diye bir uyarı    ,okeyledikten sonra bir cevap geldi  meğer aylardır kullandığım  web cam driver  sorunluymuş  update yaptım düzeldi