ds1669s-50 hakkında

Başlatan ORC, 14 Kasım 2008, 17:09:47

ORC

Merhaba arkadaslar

Digital pot kullanmam gereken bi yer var ve elimde sadece ds1669 var internetten ve datasheet inden baktım asagıdaki gb bi uygulama devresi vermişler bende ses devremde kullanacagım

bu devreyi iki kere kurmus olmama ragmen calıstıramadım ek bi donanım mı eklemem  gerekiyor daha once tecrube eden arkadaslar yardımcı olabilirler mi acaba

Çok teşekkür ederim  ;)

teknikelektronikci

merhaba lar tecrübem yok ama sormek istedigim ses girisi ni nerden verirosunuz seviyesi az gelmis olabilir belki bir önyükseltec ile yükseltmeniz gerekebilir diye düsünüyorum
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ipek

bu devreyi yapmıştım çalıştı
http://rapidshare.com/files/163835890/digiondokeikairo.jpg.html
senin devrede mantıksız değil amma giriş çıkış portları izole değil kapasiteler eksik switclerde şaseye gitmemesi gerekiyor galiba.

ORC

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"merhaba lar tecrübem yok ama sormek istedigim ses girisi ni nerden verirosunuz seviyesi az gelmis olabilir belki bir önyükseltec ile yükseltmeniz gerekebilir diye düsünüyorum

ses girişini bilgisayardan verdim konuyyu actıktan sonra farkettim ve sizinle paylasmak istedim giirişi pc den verdm cıkısı da bi hoparlor vardı 20w 6 ohm luk ondan duymaya calısıyordum ds1669 calısıyor ama ses cok kısık oldugu için ve benim bulundugum ortamda gurultu oldugu için duyamamısım :oops:  artırma butonuna basılı tuttugum surece artırıyor azaltma da aynı sekilde

teşekkürler arkadaslar degerli yorumlarınız için ;)