7805 neden 3.6 v verir?

Başlatan koordinat, 24 Kasım 2008, 00:42:38

sebo

taktığın entegre bozuk olabilir.
entegrenin bağlantıları yanlış olabilir.
entegrenin birleştirilmemesi gereken bacaklar birleştirilmiş olabilir.
(isisde ki çalışmasını göz önünde bulundurmuyorum)

bence ; entegreleri sök ölç, arkasından sadece 1 entegreyi tak ölç, çıkar diğer entegreyi tak dene, sonrada ikisini tak. elindeki entegreler bozukda olabilir. yedeğin varsa onunla dene derim ama devrede bir hata varsa onuda bozabilirsin

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "sebo"taktığın entegre bozuk olabilir.
entegrenin bağlantıları yanlış olabilir.
entegrenin birleştirilmemesi gereken bacaklar birleştirilmiş olabilir.
(isisde ki çalışmasını göz önünde bulundurmuyorum)

bence ; entegreleri sök ölç, arkasından sadece 1 entegreyi tak ölç, çıkar diğer entegreyi tak dene, sonrada ikisini tak. elindeki entegreler bozukda olabilir. yedeğin varsa onunla dene derim ama devrede bir hata varsa onuda bozabilirsin

hocam ilginiz icin tesekür ederim
fakat 2 tane enteghre yandi bile :( ama baglantilara bakinca bir problem gözükmüyor sadece ilk basta sens direncini yüksek takmisim ama onunda etkilecegini sanmiyorum simdi bastan bir pcb cizdim birde onunla deneyecem ilginiz icin tesekürler kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

merhabalar
sonunda ayni kart ile calisti problem neydi bilmiyorum ama entegreyi baska yerden aldim (daha pahaliya) taktim calisti ilginiz icin tesekür ederim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

delicem

Merhaba benım devrede 7805 ın cıkısı 7 volta yakın cıkıs verıyor neden acaba devremde glcd de var   bılgı verrısenız sevınırımm

z

78 serisi icinde termal koruma var. Eger cip nominal akiminin altinda bile cikis voltajini kesiyora,  uzerindeki isiyi sogutucu ile yeterince uzaklastiramiyor olabilirsiniz. Cip isinip bir sure sonra thermal korumayi devreye sokacaktir. Bunu yapmak icin de cikis voltajini dusurur.

Farkli firmalarin 1, 1.5, 3Amper gibi farkli secenekleri var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com