Havya Ucu

Başlatan smyomekatronik, 25 Kasım 2008, 21:34:46

smyomekatronik

S.A.

Resimdeki havyama uç arıyorum,istanbula gidecek vaktim yok onun için internetten sipariş verebileceğim bir yer biliyormusunuz?

timpati

iyi çıkmamış bir resimle kimse uygun bir uç veremez. fiziksel boyutları da gerekli.
why mr. anderson, why ?

ustad

Elinizdeki ersa havya ise http://www.ersaelektrik.com/default.asp buraya sorabilirsiniz, kargo ile gönderiyorlar.

Kolay Gelsin...

smyomekatronik

S.A.

ustad hocam ALLAH(C.C.) razı olsun siteden kataloğu indirdim ve iki havyamında modelini ve hangi uçlarının olduğunu öğrendim.Şimdi minik havya ile smd malzeme lehimleyeceğim resimdeki hangi ucu kullanmalıyım

Normal işlerde kullandığım havya için

ustad

A.s.

Ben genelde konik uçlardan kullanıyorum, kod numarasını hatırlamıyorum ama 0042bd iş görür gibi duruyor smd malzemeler için, diğer havya için ise imkanınız varsa 2-3 farklı uçtan alsanız faydalı olur sizin için.

Kolay Gelsin...

smyomekatronik

S.A.

Hocam sizde ersa kullanıyorsunuz galiba,uçların fiyatları ortalama ne kadardır,ersa elektrik distribütör normal müşteriye satışları varmı,uçları temizlemek için ersanın kimyasalları var tavsiye edermisiniz.

ustad

Ersa Analog 60 vardı bende, birkaç kez o firmadan aldım uç, en son aldığımdan bu zaman 1.5-2 sene geçmiştir, sanırım 6 euro civarları idi fiyatı, karaköyden uç temizlemek için ucu haftada bir süreceğiniz bir malzeme almıştım ama tam olarak ismi nedir unuttum, uzun zaman geçti üzerinden:)