bu fotodiyot mu?

Başlatan floresan, 25 Kasım 2008, 22:02:37

floresan

arkadaşlar gündüz sönen ışığa duyarlı bir ledli gece lambası var. ışık sensörü olarak bu kullnılmış. acaba foto diyot mu? hassasiyetini artırmak için ne yapmalıyım? bunu söküp ldr taksam olurmu?

[/url][/img]

teknikelektronikci

merhabalar bence bu fotodiod   ldr  ile fotodiod cok farkli o yüzden bunun erine ldr kullanabilirinsiz diyebilmek icin bi acik sema v.s görmek gerek ki sanmiyorum kullanilacagini kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ftsahin

Bağlantı resimdkei gibiyse RSS değeriyle oynayarak hassasiyetini ayarlayabilirsin.

floresan

sağolun arkadaşlar. ftsahin hocam bir bakayım devreye acaba böylemi. teşekkürler

Cetinal

karşıdan baktıgında normal led in tam tersıdır onun bağlantısı

kalın taraf + ya bağlanır ince taraf - ye

floresan

çok sağolun arkadaşlar hallettim. ftsahin hocam ayrıca teşekkür ederim. dediğin gibi Rss direncinin değerini arttırdım. istediğim gibi çalışıyor şuan.

semesu

arkadaslar merhaba,bende fotodıyot kullanmayı dusunuyorum projemde. ancak sundan emin degılım fotodıyot cıkısta sıfır yada bır degerımı verıyor. Mesela verdıgım ısıgın yogunluguna gore bır degermı elde edıyorum? aslında soyle benım ısık gırdısını  voltaja,akıma,yada frekansa cevıren bır urune ıhtıyacım var. hangısını kullanmam dogru olur?