+24 VOLT DC GERİLİMDEN SİMETRİK GERİLİM NASIL ELDE EDÄ

Başlatan tampinar, 01 Aralık 2008, 14:31:23

tampinar

0Volt /+24Volt olmak üzere iki ucu bulunan güç kaynağından simetrik besleme (-Volt /+Volt) nasıl elde edilir.Akım 1.5 Amper Olacak.

sezgin05

erkan614

h köprüsü yap :) çıkışı yuksek değerli kondansatorlerle filitrele sonra doğrultma kısmı

wosvol

741 op-ampla yapılabiliyor şuan  devresi yok ama internnet ii bir arama yaparsan bulabilirsin çıkıştan kaç amper alıyorseun onun hakkında bir bilgim yok

tyildizak

Ziya

charge pump ile + ve - voltaj elde edrsin ama akım istediğin değerde olur mu bilemiyorum.

mc34063 e bir bak. Negatif gerilim de elde edebiliyorsun.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

ibrsel

ipek

eğer kaynak ac ise ibrsel'in yöntemi işe yarar dc ise diğer seçenekler alternatif...

koordinat

doğrultup 79xx serisi ile ve 78xx serisi ile yapabiliriz.yanlış mıyım?

necati

[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

otm

aşağıdaki devreyi daha önce yapmıştım.ayarlı ve yüksek akım verebiliyor.ve kararlılığı gayet tatmin edici.Bunun için montaj ve plaket tasarımında biraz dikkat etmek gerekiyor.3 ampere kadar akım verebiliyor.

tampinar

opamplı olan modelini kullanacağız.bununla +24V /0V. gerilimden simetrik
+12V /-12V /0V. elde edilebiliyor.

ByTEK

Alıntı yapılan: otm - 02 Aralık 2008, 23:07:02
aşağıdaki devreyi daha önce yapmıştım.ayarlı ve yüksek akım verebiliyor.ve kararlılığı gayet tatmin edici.Bunun için montaj ve plaket tasarımında biraz dikkat etmek gerekiyor.3 ampere kadar akım verebiliyor.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Konu açılalı çok olmuş.. normal anfiyi (60W) arabaya bağlamak için bu devreyi kullanmak istiyorum.. malzemelerin değerleri varmı acaba ?