Pic c lite da derleme problemi (acil)

Başlatan asistan2, 26 Kasım 2003, 13:24:53

asistan2

Merhaba ben yaklaşık bir yıldır piclerle çalışıyorum.Assembler da bir çok program yazıp

derledim ve çalıştırdım. Asemblyde yapamadığım matemetiksel işlemlerden dolayı PIC C  öğrenmeye başladım. Hi-tech pic c lite v8.01 pl3 kullanıyorum. Bu dille yaptığım ilk program 16f877 nin  C1

ucuna bağlı ledi
250 msn aralıklarla yakıp söndürmekti. yazdım ve intel hex. moduna göre derledim.
oluşan hex dosyasını pice yüklemek üzere programlayıcıda  açtım Fakat programlayıcı

sadece bu dosyanın ilk satırını görüyor ve yükleme işlemini yapmıyor.Ayrıca  hex dosyanın adreslerini gösteren sayılar  normal bir hex dosyanınkiyle karşılaştırıldığında değişikti.

hi-tech pic c lite programları  hatalı mı derliyor?Deneyimli arkadaşlardan bu sorunu çözebilecek fikirler

bekliyorum.

Erol YILMAZ

Selam;
Hi-Tech kodlari yazmaya 0. adresten itibaren baslayip degisik adreslere kayip oradaan devam edebiliyor.

Programlayıcıda kodu actıgın zaman kod alt bolumlerde olacaktır. Kolay gelsin.

asistan2

Hitech C de çalışmaktan vazgeçtim. Pic basic pro da çalışıyorum sorunsuz derleme yapıyor. Cevabın için teşekkür.

asistan2

Hitech C de çalışmaktan vazgeçtim. Pic basic pro da çalışıyorum sorunsuz derleme yapıyor. Cevabın için

teşekkür.