Asus EEPC 1000H hakkında

Başlatan fofo, 11 Aralık 2008, 22:17:07

fofo

Merhaba arkadaşlar asus 1000h ile proteus ve benzeri elektonik ile ilgili programlar rahat çalışırmı bu netbook u kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirmi?

aslan_korhan

Rahatlıkla çalışır hiç sorun olmaz...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

Maxim

çalışmasına çalışırda 10 inch ekranda ne kadar iş yapılır ?? onu düşünmek lazım .

aslan_korhan

Ben bir ara 4.5" 1024x600 ekranda bile kullanıyordum.
Ayrıca başka bir tane 10.8" 1280x768 cihazım var. Bunda da rahatlıkla kullanılabiliyor.
Çözünürlüğü yüksek ise pek sorun olmaz...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

mustafacan

dediğiniz iş için asus eee almayı düşündüm ancak elime alıp kullanınca ekranın küçük oluşu iştahımı kaçırdı. Tavsiye etmem. Ama son kullanıcı sizsiniz... Alırsanız Hayırlı Olsun...
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

z

Tuvalette bile pc kullanmak istiyorsan bu tip makineler harika. Lanovo S9 uzerinde Corel, Acad, Eagle, Ares  sorunsuz calisiyor.

Pixel sayisinin ayni fakat ekran boyutlarinin kucuk olmasi buyuk ekranlara kiyasla inanilmaz bir goruntu kalitesi olusturuyor.

Goruntunun kucuk, klavyede tuslarin standart yerlerinde olmayisi dezavantaj ancak bunu dert etme.

Cozumu, evde ve isyerinde harici klavye mouse ve ekran baglayarak astim. Ben nerdeysem butun derleyicilerim de orada.

Laptop kullaniyorsan, cantanda kitap tasiyacak yerinin azligindan ve cantanin agirligindan sikayetciysen hic durma al gitsin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

wsxwsx

Büyük ekran gerçekten güzel. ancak taşınabilirlik önemliyse  küçük almak gerek.. 17" notebook aldım. yiğitliğe toz kondurmamak için ses etmiyorum. Fazla büyük gibi. Günün birinde blue ray CD de yazabilecekmşim ( ne olduğunu sonradan öğrendim 50 GB cd varmış )

fofo

Yeterince güçlü masüstü PC im var zaten, bu makina her an bu programlarla bir şey yapacağım zaman yanımda bulunması için almak istiyorum. Ekran çözünürlüğünün 1024x600 olması işlemcisi yüzünden tereddüt içindeyim. Fiyat olarak makul bir fiyatı var.Bundan vazgeçip LG nin 12.1" R200 alsam mı? diyede düşünüyorum. Tabi onun fiyatı bunun iki katı kadar arada kaldım.

diot

Arkadaşım bende MSI U100-470 var (intel atom işlemci n270 10" 1gbram 160 hdd ) gerçi ekran biraz kücük ama vs2008 vs kullanabiliyorum.
herhangi bir sorunum yok. 1kg lık ağırlık ile nerdeyse tuvalette bile kullanılacak durumda . Zaten bendede masa üstü var. gerektiğnde ona geçiyorum . seyyar kullanım için gayet iyi.

erkan614

ufak olsun gittiğim heryerde rahat çalışıyim asıl amaç budur bence
seri port varmı ondan haberver veya pcmcı to rs232
ben arada plc de programladığım için çok lazım oluyor
tavsiyem Samsung q310 13.3" ekran yaklaşık 2kg canım sıkılınca assasined cred bile oynuyorum :)
ama pahllı bişey almam diyosan o başka
emin ol kuçukluk ve hafiflik çok faydalı