arkadaslar merhabalr acil görüntü işleme ile ilgili yard

Başlatan demir12, 31 Aralık 2008, 10:42:09

demir12

arkadaslar merhabalar ben bilgisayar mühendisligi ögrencisiyim.ve tezim ile ilgili önemli bir sorum var eger bilen arkadaslar varsa bana yardımcı olabilirse cok sevinirim.sorun su rsimlerin veya vıdeoların bınary kodunu nasıl görebilir bu kod üzerinden nasıl degiştirme yapıpta resim üzerinde calısabiliriz.demek istedigim klasik dıgıtal görüntü işleme tekniklerinden farklı olarak matlab gibi bir programda bu işlemleri yapmak değilde elektronik olarak resmin ilk oluşturan sinyaller mesala bir pikseldeki 100001 gibi sayılar nerede tutulu hangi sıraya göre yazılır.renk derinligi nasıl kaydedilir vs bana daha cok yardımcı olmak isterseniz msndede görüşelim ben şimdiidden cok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun saygılarımla iyi çalışmalr saglıcakla

Tagli

Konu hakkında pek bilgim yok ama sorduğun soruların cevabı kullandığın dosya biçimine göre değişir. Merak edip wikipedia'dan baktım az önce. Bu site ve bu sitede fikir verebilecek bilgiler var (bunlar ilk gözüme çarpanlar, çok daha fazlası bulunabilir internette).
Gökçe Tağlıoğlu

demir12

cok teşekkür ederim tagli kardeşim ilgilendigin için Allah razı olsun yalnız ben uzun zamandan beridir araştırma yapıyorum o makalelr bendede var ama yüzeysel olmadan ileri gidemiyo ne yazıkki bana daha teknik bilgiler lazım.sanırım elektronik bilgisi iceriyo daha detay yinede hersey icin sagol