bu aleti bilen var mı?! Akrobat (resimli)

Başlatan erbogan, 06 Ocak 2009, 22:23:04

erbogan

arkadaşlar bu alet cok faydalı gibi duruyor :)
türkiyede bulunurmu?
bu aleti nerden bulabilirim ?
türkiyede var mıdır ?
yardımcı olursanız sevinirim
saygılar...

sebo

elektronik malzeme satan bazı dükkanlarda var. çok pahalı birşey olmaması gerek

semitesla

alttaki resimdeki aleti kadıköy yazıcıoğlu işhanında görmüştüm orada bulabilirsin.

erbogan

fiyatı hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir misiniz?
çanakkaledeyim ben buradaki elektronikcilerde yok...
ankaradan bulabilirsem almayı düşünüyorum...
teşekkürler

cetne

alttakı alet kadıkoyde hakan elektronıkte var fıyatı 30 tl olması lazım yanlıs hatırlamıyorsam!!

erbogan

Tagli

Alttaki resimdekinin bir benzeri bende de var. Ben sanki Kadıköy'den 15'e aldım gibi hatırlıyorum, gerçi nerdeyse 1-2 yıl oldu. Lehim yapmak için kesinlikle gerekli, onsuz çalışmak tam bir eziyet (her ne kadar nadiren lehim işiyle uğraşsam da). Ağzımla lehim teli tutmaya çalıştığım olmuştu  :oops: .

Bu arada bu şeyin adının "Akrobat" olduğunu bilmiyordum. Bu mesajın başlığı sayesinde yeni öğrendim. İngilizce'sine "Helping Hands" dendiğini biliyorum gerçi.
Gökçe Tağlıoğlu

erbogan

ya bende baktım "third hand" olarak buldu hatta netten baktım türkçe bulamadım bende öylece yazmıştım ama sağolsun admin yada moderatör lerden birisi adını yazmış değiştirmiş :)

akof

online alış veriş sitesinde adı, büyüteçli pcb sehpası olarak geçiyor

http://bluemavi.com/vitrin/kategori_vitrini1_new.asp?kategori=20

birçok elektronik malzemede  var. kapıda ödeme seçeneğide var

erbogan

smyomekatronik

Esselâmû aleyküm

İlk resimdeki el yapımı galiba.Timsah ağzı takılmış borular parça işleyen makinelerde soğutma suyunu aktarmak için kullanılıyor(adını şu an hatırlayamıyorum),hırdavatçılardan alınarak evde çok basit bir şekilde yapılabilir.

erbogan

kendin yap tarzı sitelerden birinde gördüm
instructables
bu sitede gördüm de...
hatta o parcaları arastırdım ama bulamadım...
mümkünse o parçaların isimlerini öğrenirseniz bana da yazar mısınız?

gogge

Selam.

Karaköy'den 30 lira civarında almıştık. (Alttaki resimdekinden) Bence çok kullanışlı değil. Plaketi sağlam bir şekilde tutamıyor. Plaketi evirip çevirmede sıkıntılar yaşıyorsunuz. Belki de ben kullanamadım ama izlenimlerim bu yönde.

Üsteki resimdeki gibi bir akrobat daha kullanışlı olur herhalde.

O da gerçekten el yapımı gibi duruyor.

raltin

selamlar,

Alttaki resimdeki aleti kozyatağı bauhouse'da görmüştüm fiyat 10Ytl civarındaydı sanırım.

XOR

Ben başka işler için alttaki aleti Kozyatağı Bauhaus'dan almışdım, fiyat da raltin'in söylediği civardaydı (dremel'lerin bulunduğu koridorda bulabilirsiniz). Lehimleme için çok kullanışlı değil. Ben olsam ilk resimdeki aleti tercih ederim, bu arada o boncuklu hortumun nerede hangi fiyattan satıldığını bilen var ise bana da yardımı olur.