POWERLED SMPS power supply

Başlatan cenkishan, 07 Ocak 2009, 23:28:13

cenkishan

slm ustadlar power ledleri kullanırken kullancagımız güç kaynagından iyi verim almamız gerekiyor.genel amaçlı smps güç kaynağı kullanırsak AC ve DC watt farkı iyice açılıyor.büyük boyut ta yerleştirecegimiz yerlere yüksek verimli led için tasarlanmış smps güç kaynaklarını koyabiliyoruz.küçük ebadta olan yerlerede girişi 220V çıkışı 3v 6v 9v 12v veya 24 volt çıkışıta 0,35A 0.7A 1.05A, 1.4A şeklinde olan  seçenekli olan yüksek verimli devreleri tasarlamak istersek nasıl devre ortaya çıkmalı çin malı giris 220V çıkış 12V 0.35A secenegindeki devreyi actıgımda (çok incelemedim)bu sitedeki devre tasarımı programından yapılan devrelere benzer bir devre var www.powerint.com/.bu konuda tecrubesi olan arkadas varmı.Varsa bilgilerini paylaşabilirmi sonucta o driver de kopya edilebilir ama kendimiz tasarlamak varken...
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

rree

Power led leri sürmek için Smps Akım kaynağı yapmak gerekiyor.
Hazır Smps güç kaynaklarını biraz değşiklik yaparak akım kaynağı olabilir.

cenkishan

kendi yaptıgım akım sınırlayıcı  devrem var ben yuksek verimli smps lerden led power supply den  bahsediyorum yoksa piyasada cok bunlardan onemli olan boyutu kucultmek.
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

sarikayamusa

Yüksek verimden kastettiğin nedir tam olarak?
Klasik sabit akım kaynağı istemiyorsan girişi 12V-24V olan power led driver modulleri var, ha kendin tasarlamak istersen entegreleride var, vakit olduğunda bende uğraşmak istiyorum biraz bunlarla. Led driverlar soft start mantğıyla çalışıp powerledlerin ömrünü artırıyorlar.