93c46 de atmel ve microchip farkı?

Başlatan erkan614, 14 Ocak 2009, 19:45:02

erkan614

iyi günler arkadaşlar
şu an controltecnique nin servo surucusu ile uğraşıyorum
parametreleri değiştirmek için tuştakımından mudahale edemiyordum çunku benden önceki sahibi bir securty code koymuş bende tuş takımındaki epromu söktum microchip marka 93c46 idi
yerine aldığım epromlar ise atmel marka 93c46 idi
vel hasıl bunlar birbiri ile uyuşmadı atmel epromu taktığımda save yapıyoırum ama açılışta yine eski parametreledi (default) yukluyor.
ayrıca ustunde hiç eprom yokken açtığımda yine default yukluyor sonra parametreleri değiştiriyorum ve sonra eski epromu takıyorum microchip marka olanı sonra save yapıyorum kapatıp açtığımda enson yuklediğim değerler çıkıyor ama yineda parametreleri değiştiremiyorum

microchip 93c46
Atmel 93c46 pc

Macera

Microchipin hafıza modülü 2ms süre zarfında yazıyor.
Atmelinkide 10 ms civarında.
Büyük ihtimal MCU Atmel EEpromunda yazma işlemi bitmeden bir sonraki yazma işlemine geçiyor.
Atmel chipi eski datayı yazmakla meşgul olduğu için sonradan gelen yazma işlemlerini kabul etmiyor.
Microchipin hafıza entegresi daha hızlı olduğu için bir sonraki işlemi kaydedebiliyor.
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

z

Surucu yeni verileri yazmadan once e2 yi okuyor ve aradigi bazi verileri bulamayinca karti benim yetkilendirdigim kuruluslar haricindekiler kurcalamislar diye kelek atiyor olabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

EOS

Fabrika ayarlarına geri yüklemeyi denedinmi?