altera de2-70 kit

Başlatan diot, 17 Ocak 2009, 13:07:39

diot

Arkadaşlar , Bir iki sorum olacak.

1-  Altera DE2-70 FPGA  kit fpga ya yeni başlayacaklar için iyimidir ?
2-  Altera konusunda bol örnek bulabilirmiyiz ?
3-  Fiyatı çizgi elektronikte kdv dahil 628 tl. Bu fiyat normal mi ?

http://www.cizgi-tagem.org/e-market/product.aspx?key=altera-de2-70

Cetinal

http://www.altera.com/products/devkits/altera/kit-cyc2-2C20N.html

o fiyat bence uçuk

Cylclone II  seti var alteranın sitesinde 150$

şu an elimde var ama henüz üzerinde çalışmaya geçmedim ilk baştaki amacım Cpld oldugu için

ve sana gönderdiğim linktekinin lcd yok üzerinde ve de çok gerekli değil IO portuna kendin bağlarsın bitane hatta glcd bağla ne farkeder yani

muuzoo

Altere DE2-70 kesinlikle yeni başlayacaklar için uygun bir set. Üreticisi TErasic. Yanında gelen cd içinde pek çok uygulama örneği ve alıştırma var. Ve kesinlikle kullanıcı dostu bir set. Okulda derslerde öğrencilere DE2-70 ile anlatılıyor ders. Kaynak sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Yanında gelen cd çoğu zaman işinizi görecektir.

Bu kıyaslamayı neye göre yapıyorum derseniz (yeni başlyanalara uygun olup olmadığını) Ben DE2-70 ile çalıştıktan sonra Xilinx ML506 setini kullanmaya başladım.ML506 ya uyum sağlamak baya sıkıntı oldu. Kullanım olarak da DE2-70 daha derli toplu bir set.

Arkadaş pahalı olduğunu söylemiş ama aradaki farklara bir göz atmak lazım
Altera nın setinden farklı olarak TErasic DE2-70 üzerinde

2x32 MB SDRam
2 MB SSRam
8 MB flash hafıza
50MHZ ve 28 MHZ dahili osilatör
VGA DAC
TV DEcoder
Ethernet Kontrolcüsü
USB host/slave desteği

gibi farklılıklar var.Fiyat olarak da bana kalırsa normal gibi.Üreticinin sitesine bakarsanız
http://www.terasic.com.tw/cgi-bin/page/archive.pl?Language=English&CategoryNo=39&No=226
fiyatının 600 dolar olduğunu göreceksiniz.Akademik alımlarda ise 329 dolara satıdığını göreceksiniz. Ayrıca DE2-70 için sonradan ekleyebileceğiniz, cmos kamera, renkli lcd ekran gibi kitlerde var.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

speak48

bende de2-70 kullanıcısıyım.

set hem yeni kullanıcılara hemde profesynel kullanıcılar hitap eden bir set.

fiyatı normal ama %18 kdv öğrenciye koyuyor.

üzerinde 70bin les war xilinxle karşılaştırırsak 3500k gate var

kaynakta biraz sıkıntı var diyebilirim,söle netteki örneklerin neredeyse hepsi
de2 setinde yapılmış .projeleri de2-70'e uarlaman lazım.direct indir
hemen çalıştır uygulama yoq yani.

benim karşılaştığım bi problemi söliyim.alteranın sopc builderi biraz salaq.
şimdiye kadar bitane bile nios2 systemi tasarlayamadım.hata veriyo.
bu yüzden de2 setindeki bir uygulamayı çeviremedim.

sopc'yide halledersek set kral yani....

muuzoo

DE2-70 üzerinde bizde spoc ile uygulamalr yaptık çok sıkıntı ile karşılaşmadık. Nedenini anlamadığımız bir şekilde (ben java versiyonalrından şüpheleniyorum) Bir makinada spoc builder saçma sapan bir şekilde yavaş ve penceredeki simgeler kaybolarak çalışıyordu. sistem silinip tekrar kurulduktan sonra ilginç bir şekilde sorunsuz çalışmaya başladı.  Birde eclips derleyicisinde bir sıkıntı var sistem dilin türkçe ise alt dosyalarında bir yere hatalı bir türkçe karakter ekliyor o yüzden de program derlenemiyor. O yüzden o programla çalışırken klavye dilinizi inglizceye cevirin.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

leblebitozu

de1 ve de2 serisi özellikle de oldukça geniş kapasitesi ile de2-70 gayet güzel setlerdir, o kadar büyük kapasiteye ihtiyacın yok ise cyclone iii kitini öneririm üzerinde tft ve pek çok nios-ii uygulamasıyla geliyor

diot

Teşekkürler arkadaşlar. Şİmdi sıra para ayarlamaya geldi. Para sorununu çözdükmü işlem tamamdır.

Seti aldıktan sonra sizlerin bayağı başınız ağrıtacağım. Şimdiden söylemesi.

speak48

de2-70 seti için yaptığınız sopc  uygulamalarını upload edebilirmisiniz?
şimdiden teşekkürler...