arçelik lcd tv ses arızası (+ teknik servis dingilliği)

Başlatan erkan614, 18 Ocak 2009, 17:32:36

erkan614

iyi günler
arçelik lcd tv var evde garantisi 07/09 da doluyor geldiğinden beri iki hoparlorunden biri çalışmıyodu bende geçen ramazan bayramından önce teknik servisi aradım geldiler aldılar tv yi iki haftada tamir etmeyince bende geri istedim malum 7 gun bayram tatili tvsiz geçmez :)
getirdiler iki hoparlor de çalışıyodu fakat tek çıkıştan yani ses balans ayarından sağ tarafa verildiğinde ses hiç yok sol tarafa verildiğinde ise iki hoparlorden ses geliyor :roll:
tahmin ettiğiniz gibi çıkış entegresinin tek çıkışına iki hoparloru bağlamışlar zaten bana geçici olarak tamir ettik demişlerdi
dun tekrar çağırdım servisi gelip tamamen düzeltsinler diye
gelen çocuklar bana "abi bunda arıza yok bu tek ses çıkışlı bi model ama yazılımda balans menusu var sizi şaşırtmasın" dediler yani tvde bi problem yokmuş
bak bak tv de nerdeyse 6 çift steryo0 çıkış var ama dahili amfisi mono "hede canım"
ne yapalım bende tamam dedim öyle olsun ama araştırmacı kişiliğim sayesinde tvnin çıkış entegresinin datashetini buldum
TA2024
ve hiçde mono çıkış bi entegreye bezemiyor

neyse bende 444 lu numarasından arçeliği aradım teknik servisin kötü olduğunu ve bu konu ile ilgilenmelerini ve tv min tamiri için gerekenin yapılmasını istedim pazartesi geri arıycaklar bakalım nolcak
bu arada telefondaki kız da bana bunun bi arıza olmadığını anlatmaya çalıştı sanki ben steryo sesin ne olduğunu bilmiyormuşum gibi
ya bunlar karşılarındakileri pek bilgili sanmıyorlar  :evil:
bu olanlar sırasında mesleğim hakkında bir bilgi vermedim heralde ondandır.

berkay_yalan

sadece o değil hepsi ayni cahillik iste adam kandıracaklar türkiyenin ortak sorunlarından biride bu sikayet etsende bisey olmazki ilgilenmiceklerdir ama elinden geleni yap boyle adamlar barınmasın

tv tamirciligimi hayır ezbercilik

erkmenliharun

Sen bu işlerden anlıyorsun ya anlamayanlar ne yapsın,boynunu büküp ayrılıyorlar servisten. Hak aramasını bilmiyoruz,öğreneceğiz çok ey var.