Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

16877 code protect ayarları

Başlatan nmaktas, 24 Ocak 2009, 16:09:40

nmaktas

merhaba arkadaşlar;
micro code studio kulanıyorum ..yazdığım program 16f877 için ancak yazılıma kod koruma koymak istiyorum ki başkaları tarafından kopyalanmasın.
Ancak bu code protect işini çözemedim... pic basic yazılımında asm ye geçip standart config ayarlarını yapıyorum ama çalışmıyor..
@ DEVICE pic16F6877, XT_OSC
@ DEVICE pic16F6877, PWRT_ON
@ DEVICE pic16F6877, CPD_ON
@ DEVICE pic16F6877, PROTECT_ON

DERLEYİNCE "illegal opcode" hatası veriyor.... bu konuda bilgisi olan varsa yardınlarınızı bekliyorum..

gokhangokcen

eğer yazdıgın kodda
@ DEVICE pic16F6877, XT_OSC
@ DEVICE pic16F6877, PWRT_ON
@ DEVICE pic16F6877, CPD_ON
@ DEVICE pic16F6877, PROTECT_ON

şeklindeyse benim gördügüm hata 16f877 yerine 16f6877 yazmışın.belki bundan olabilir sorunun.
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

nmaktas

hayır o kısmı buraya geçerken yanlış yazmışım :)

agora_meyhanesi42

yazdığın programı hex dosyasına çevirirken yani derlerken hangi derleyiciyi kullanıyorsun. Pic Basic Pronun kendi derleyicisimi yoksa harici derleyicimi ?
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

kemalguler

Yükleme yaptırdığınız cihazın arayüzünde kodprotect seçeneği olması lazım.Aktif olarak işaretleyin.Problem kalkacaktır.

ibo1973

http://picproje.org/index.php/topic,23148

burdaki linkte yazının sonundaki benim yazdığım kısmı okumanızı tavsiye ederim sanırım aradığınız cevap burda

Gurkan-Demirbas

Slm
Ben de gayet güzel derliyor.
Bence programın başka bir yerinde bir yazım hatası olmalı

PBP'da bu config satırlarında yapılan bir hatada ve/veya 877 yazıp yukarıda başka bir işlemci seçsen bile derleme sonucunda "Undefined symbol" mesajı verir

==> Hatayı programının başka yerinde ara

GürkaN

ywzslm

16f877 yerinne 16f877a olanı seç bir de böyle dene bazen bende kaşılaşıyorum enrtegre cinsini değiştirnce sorun ortadan kalkıyor
olgulardaki olgunluk biziz